Dnes tu pro vás máme první z rozhovorů s hráčkami extraligového týmu žen.

V něm na otázky odpovídala jedna z našich skvělých gólmanek, konkrétně @eva_klementova

1️⃣

Kolik let chytáš a kde jsi začínala?

 ,,Florbal jsem začala hrát v roce 2009 v klubu TJ Turnov florbal na pozici obránce. A jednoho dne nám gólmanka oznámila, že nechce chytat a hledal se dobrovolník. Tak jsem to zkusila a od té doby jsem z brány nevylezla.”

2️⃣

Má pro tebe tvoje číslo nějaký speciální význam? Proč jsi ho zvolila?

,,Číslo 74 jsem si zvolila, protože 33 bylo zabrané. @lukasbauer74 si myslí, že 74 mám kvůli němu, ale je to součet čísel 7+4 = 11 a s tímto číslem jsem začínala v Turnově, proto jsem ho zvolila.”

3️⃣

Kdo je tvým sportovním vzorem?

,,Mým velký vzorem je švýcarský gólman Pascal Meier.”

4️⃣

Prozradila bys nám některý svůj předzápasový rituál?

,, Před zápasem si speciálně plácneme s Pájou Bárkovou a následně si helmou poklepu všechny tyčky v bráně.”

5️⃣

Máš v hlavě nějaký konkrétní florbalový cíl nebo sen do budoucna?

,,Mým florbalovým cílem je chytat, co nejdéle to půjde, a pokud to bude v extralize, tím lépe. A dělat to protože mě to baví a hlavněs lidmi, které to baví.”

6️⃣

Čím se živíš?

,,Pracuji ve Škoda Auto a.s. pro Odbory KOVO MB. Zajišťuji našim zaměstnancům jejich dovolenou po České republice a na Slovensku.”

7️⃣

Minulou sezónu jsi se florbalu aktivně nevěnovala, jaký to pro tebe byl pocit se do toho všeho vrátit zpátky? Co tě přimělo se vrátit?

,, Byl to nepopsatelný pocit si zase nasadit helmu, kleknout si do brány, potkat se s bývalými spoluhráčkami v šatně a připravovat se společně na něco, pro co celý klub žil, na vysněnou extraligu. A co mě přimělo? Jeden asi dvacetiminutový telefonát s holkama s kterýma jsem toho zažila v Bolce už hodně. Florbal hraji hlavně, protože to je týmový sport, nehraje se na jednotlivce. A jak jednou řekl John C. Maxvel - “Dobře vybudovaný tým, může dosáhnout takového úspěchu, o kterém jste nikdy ani nesnili.“


Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí ve florbale i mimo něj

</div>
					</div>
					
										
										<div class=

Podobné články