Zdravím šéftrenéra mladoboleslavské florbalové akademie, co takové řemeslo konkrétně obnáší a jak jste se k němu vůbec dostal ?

V době mého trenérského působení v FA si každý trenér, včetně mě, trénoval podle svého uvážení. Bohužel nebyla žádná koncepce, metodika, neexistovala návaznost jednotlivých kategorií. Toto vše se snažím změnit. Takže práce šéftrenéra v FA spočívá v přesvědčování jednotlivých trenérů, aby v dané kategorii rozvíjeli dovednosti hráčů /hráček které potřebujeme, dále účast na trénincích, zápasech, zpětná vazba trenérům a spousta dalšího.

Jak byste zhodnotil florbalovou sezónu, předčasně ukončenou kvůli zásahu pandemie koronaviru ?

Určitě kladně. V mládežnických kategoriích byl vidět výkonnostní posun. Muži v divizi skončili po základní části na 5 místě (9 bodů od bojů o postup do národní ligy) a v elitní ženské kategorii jsme skončili v druhé nejvyšší soutěži první po základní části, přešli přes osmifinále play-off a poté bohužel přišlo ukončení sezóny díky pandemii. Samozřejmě, že máme co zlepšovat

Jak trávíte nyní nouzový čas, který v Česku panuje ?

Z hlediska florbalu se snažím být v kontaktu se svěřenkyněmi, které momentálně trénuji a s kolegy ze sportovního úseku připravujeme podklady pro jeden z programů podpory českého florbalu.

Vláda od pondělí rozvolnila tréninky venku. Bude to mít na vás a vaše hráče / hráčky nějaký dopad ?

Na dobu, kdy budeme moci trénovat po kompletních týmech, netrpělivě čekáme. Až to bude možné, určitě se do trénování pustíme, ať to bude venku, nebo v halách.

Jaké máte plány a ambice do následující sezóny?

Plány zůstávají stejné - v mládežnických kategoriích je to výkonnostní posun hráčů/hráček dle dané věkové kategorie a v elitní ženské kategorii postup do nejvyšší soutěže.

Plánujete nějak posilovat, nebo naopak přijdete o nějaké své opory ?

Na tuto otázku je zatím brzy, určitě by bylo přínosné mužstvo doplnit, ale pokud se tak nestane, máme vlastní odchovankyně, což je cesta, kterou chceme jít a proč vůbec florbal v FA děláme.

Děkuji za rozhovor, přeji hlavně hodně zdraví, chtěl byste dodat něco na závěr, nebo máte nějaký vzkaz pro naše fanoušky ?

Děkuji. Určitě je chci pozdravit, poděkovat za podporu a slíbit, že se pro ně chystáme uspořádat další společné akce.