Brejden,

fofrmatch výzev se nám docupital do svého konce. A proto na vědomí se dává, poslední turistická výzva is here! To ale byla bžunda. Vyfrčeli jsme toho hafo, že?. Hrady, vody, rybníky, louže, lesy, močály, a kdo ví co všechno ještě …

Ale co vymyslet nakonec? … To je otázka za všechny šunky k obědu … V okolí je toho tolik, že i kdybyste byly tryskomyši, tak to prostě nemáte šanci sfouknout. Možná tak já, a to se nechci vychloubat.

A co teď s tím? Poslední čundr by měl být nejmilejší, nejkrásnější, nejlepší, nejdelší, nejgrandióznější a nejnezapomenutelnější. No, ale kde to je?  Možná, že bychom mohli vyšlápnout na tu chajdu, co je nad Prahou, prý nějaký Kája tam, žil. Podle mě to byl ten Božskej, co o něm všichni mluví.

Anebo kousek od Berouna, fascinující důlek, vesnice z dob císaře pána, a zase se volati podle nějakýho strýcu Jána, a přitom v obci žil strýcu Ivan.  Mají to tam nějak zmatený! Máte dvě možnosti, jak to vyčmuchat, myslím že hospoda to jistí, a když ne tak hoď na sebe hábit, a šup za tetou do kláštera. Hlavně, že je tam pramen dobré vody – možná, že když se napijete, třeba vám splní přání.  Už teď vím, co si až po pár desítkách minut vylezete na vyhlídku, dám.  Proč já mamlas si nepřál místo novýho smartphona letájící koberec? Bych aspoň cítil, že mám ještě nohy. 

Hele, už jsem se rozhodl, nebudeme s tou poslední výzvou dělat cavyky. Bojovali jsme přece s draky. Vyberme si pěkně ranko, když Oskar bude čučet z oken Pána Boha a krokem panských zbrojnošů na oři kovovém vstříc novým zážitkům vyrazíme za hrdinama. A že jich tam teda je, jeden dělá kokodát, druhý trrrrrrrrrrrr, třetí na tebe jen bezradně kouká a za tím čtvrtým radši nechoď, dělá takový kroutivý pohyby a pořád ssssssssssssssssssssss.

Pochopil si!? V rámci poslední turistické výzvy čapni tátu, houkni na mámu, phouni babče a pohádkovému dědečkovi, vyber jakoukoliv zoologickou zahradu na území naší domoviny a krokem svižným udělej si velký family den a nezapomeň pozdravovat leguány.

ŠESTÍK

PS. Poslední výzva = 2*100 bodů.

Nezapomeň svou cestu do ZOO zdokumentovat a podělit se o zážitky na email: info@famb.cz