Do města automobilů dorazila favorizovaná FBC ČPP Ostrava, která doposud v soutěži nepoznala přemožitele. My jsme se především chtěly po minulém nezdaru proti Židenicím vyvarovat chyb a zbytečných vyloučení, řekla kapitánka týmu Florbalové Akademie Mladá Boleslav Monika Žapková. To vydrželo přibližně do osmé minuty utkání, kdy hráčky z Ostravy otevřely skóre zápasu. Hra se následně přiostřila a začaly padat tresty. Bohužel hned při našem druhém oslabení jsme inkasovali podruhé. Poté to ale vzala za své Pavla Bárková, která nahrála Marii Jirkové a ta se nemýlila. Do šaten se tak po první části šlo za těsného stavu 1:2 pro Ostravu. V úvodu druhé třetiny jsme se dopustily faulu a bylo nařízené trestné střílení, s kterým si naše brankářka Eva Klementová poradila náramně a držela nás tak stále ve hře. Následně se začalo tempo hry zrychlovat, až do chvíle, než se dokázala prosadit Kristína Hudáková a zvýšila náskok na dva góly. Vzápětí přišla blesková odpověď, znovu v podobě Marie Jirkové a svou premiérovou extraligovou trefu přidala Švejdová a srovnala skóre na 3:3. Hra znovu nabrala obrovské tempo se šancemi na obou stranách, šťastnější ve finální fázi byly bohužel ostravské florbalistky a dokázaly se znovu dostat do dvoubrankového vedení. Do konce druhé třetiny se nám s nimi dařilo držet krok. Závěrečná dvacetiminutovka patřila ostravskému celku, ale rozhodně jsme se nevzdávali. Marie Jirková toužila po hattricku, ale brankářka hostí byla proti, několik vyložených šancí jsme si dokázali vytvořit, ale soupeřky z Ostravy měly štěstí. Velkou roli hrály také zkušenosti a pro nás smutné pravidlo ,, nedáš, dostaneš”. FBC ČPP Ostrava si zbytek zápasu pohlídala a nám se podařilo pouze kosmeticky výsledek upravit na konečných 5:11.

Branky: 7:40 Hudáková, 12:11 Kotzurová, 33:14 Hudáková, 35:58 Mlejnková, 37:10 Rybičková, 40:43 Hudáková, 42:28 Zagórská, 43:33 Hudáková, 43:25 Hudáková, 53:43 Hurníková, 57:10 Kotzurová - 14:48 Jirková M., 34:00 Jirková M., 34:15 Švejdová, 45:53 Doležálková, 57:58 Janatková.

Střely na bránu: 24:42

Rozhodčí: Josef Monzer, Lukáš Procházka