Ahoj, Mončo, jak bys zhodnotila sezónu ze svého osobního a týmového hlediska?

Ahoj, Petře. Letošní sezónu bych zhodnotila velmi kladně, a možná trochu i nad naše očekávání. Pro mě osobně to byla jedna z nejlepších sezón, co jsem odehrála, i když jsem musela pár zápasů vynechat kvůli nemoci. I tak jsem si ji moc užila. Jako tým jsme za tu dobu udělaly velký kus práce a bylo to vidět hlavně v závěrečných zápasech.

Jak náročná to byla sezóna s ohledem na boje o udržení v Extralize žen?


Tahle sezóna byla určitě náročnější než ta minulá, jelikož kvůli covidu minulý rok nikdo z extraligy nepadal a my věděly, že nám nic nehrozí. Takže teď to pro nás bylo hlavně po psychické stránce náročnější. Myslím si, že zápasy v play-down jsme zvládly odehrát velmi dobře. Důležité bylo, že jsme to ustály v hlavách a nenechaly se ničím rozhodit.

Co chybělo k lepšímu postavení týmu v tabulce po základní části?


Určitě to chtělo vyhrát více zápasů, které jsme vyhrát měly, ale bohužel se tak nestalo a některé jsme si prohrály samy. Dost zápasů skončilo rozdílem 2 branek, takže je škoda, že jsme je nedokázaly dotáhnout.

Co je potřeba k tomu, aby tým neměl sestupové starosti v příští sezóně?


Je spousta věcí, na kterých budeme muset zapracovat a budeme se snažit navázat na tuto sezónu. Konkrétně budeme muset zlepšit naši produktivitu, která nás v této sezóně celkem trápila. Nesmíme podcenit přípravu a každá z nás na sobě musí chtít poctivě pracovat.

Bylo důležité začínat boje v play-down v domácím prostředí?


Výhoda to pro nás určitě byla. Jelikož jsme začínaly v domácím prostředí, kde to známe, tak jsme se cítily dobře. Pomohla nám skvělá atmosféra a skvělí diváci a i díky nim jsme získaly doma první dva body, což bylo velmi důležité. Do Brna jsme jely za stavu série 2:0, takže to bylo dobré pro psychickou pohodu týmu do dalších zápasů.

Co říkáš na podporu fanoušků v nejdůležitějších zápasech sezóny?


Podpora fanoušků pro nás byla v této části sezóny velmi důležitá. Motivovali nás a hnali za lepšími výkony. Zápasy díky nim měly úžasnou atmosféru a my si každý zápas užívaly. Oproti základní části přišlo daleko více diváků, za což jim moc děkujeme a velmi si vážíme jejich podpory. Jsem ráda, že jsme sezónu ukončily doma a mohly jsme se radovat z udržení v extralize společně s našimi fanoušky.

Chtěla bys na závěr našeho rozhovoru vzkázat něco našim příznivcům?


Ještě jednou moc děkujeme za podporu a doufáme, že se na hale uvidíme i v příští sezóně. My se budeme snažit podávat co nejlepší výkony, abychom se pak společně mohli radovat z dobrých výsledků.

Děkujeme za rozhovor.