Marie Jirková zhodnotila letošní sezónu a plynně navazuje na to, co by s týmem chtěla dosáhnout v té následující.Tak Ahoj, Májo, jak bys shrnula letošní sezónu?

Tak asi úplně ideální to nebylo. Vyšel nám začátek, ale po vynucené pauze jsme se k tomu nebyly schopné vrátit. Můžeme si ale aspoň říct, ze jsme nasbíraly zkušenosti, které doufám zúročíme v další sezóně!

A jak hodnotíš sezónu ze svého osobního hlediska (21 zápasů, 15 gólů, 8 asistencí, 23 kanadských bodů), mohlo to být ještě lepší?


Tak lepší to může být vždycky, ale nechci být zbytečně sebekritická. Za sebe osobně můžu říct, že jsem víceméně spokojená. Sezóna byla náročná a tak mi ukázala na čem je potřeba zapracovat a co jsou naopak mé silnější stránky.

Jak se těšíš na nadcházející sezónu?


Na sezónu se těším hodně, už nebudeme jen “nováček” od kterého nikdo nic neočekává. nabraly jsme zkušenosti a teď budeme mít možnost je ukázat, tak snad se to povede.

Jak se ti hraje se ségrou v jednom týmu?

Po těch letech mi to nepřijde nějak zvláštní, beru ji stejně jako další hráčky. I když věřím, že to jak na sebe pokřikujeme, může někomu připadat vtipné.

Jak se ti zamlouvá nový maskot Florbalové Akademie Šestík?


Geniální nápad, hodně inovativní, na úrovni. Konečně máme něco navíc, co třeba ostatní tymy nemají. O to víc se mi líbí jméno, které koresponduje se základnou akademie a je tak blízké všem jejím členům.

Kdo je tvůj florbalový vzor?


Florbalový vzor nemám, sama se snažím hrát jak nejlépe dovedu a s nikým se zbytečně neporovnávat.

Láká tě hrát florbal v zahraničí?


 Co se zahraničí týče, pokud by se naskytla příležitost, asi bych se nebránila, ale zatím mam priority jinde.

Děkujeme za rozhovor.