V sobotu 26.9. k nám na domácí halu dorazily Židenice, které chtěly odčinit porážku z předešlého kola, kdy podlehly Tatranu Střešovice 5:10. To náš tým Mitel Florbalová Akademie Mladá Boleslav, nováček v extralize žen v předešlém kole senzačně bodoval proti Bohemians Praha poměrem 7:5 a chtěl tak navázat na bodovou šňůru. Mladá Boleslav začala dobře a v úvodních minutách se jí naskytly hned dvě velké příležitosti ke vstřelení gólu Michaela Fellerová však netrefila míček, tak jak by si představovala. Poté zaútočily také Židenice a z nenápadné akce se dokázaly prosadit, tento rychlý gól hráčky Mladé Boleslavi trochu opařil a začaly dělat chyby v obraně, což naštěstí nedokázal hostující tým potrestat. S přibývajícími minutami se opět hráčky mladoboleslavské akademie dostaly do tempa a začaly určovat tempo utkání. Na konci úvodní třetiny si vytvořily velký tlak, z kterého bohužel nic nebylo, naopak ještě z protiútoku dokázala Eva Filipová trefit tyč. Ve druhé části na nás Židenice vlétly a chtěly co nejrychleji navýšit skóre ve svůj prospěch. Nepodařilo se jim to a z přemíry snahy byly vyloučené. Naše hráčky tak měly možnost početní výhody, kterou využily dokonale Barbora Doležálková a zakončující Alena Machačová a srovnaly skóre utkání na 1:1. Tato branka nás nakopla k lepším výkonům, začali jsme zatápět soupeřkám z Židenic a povedlo se nám získat další přesilovou hru. Bohužel se nám tuto početní převahu nepodařilo využít a po výpadu hostující Lucie Romančákové vznikl závar na našem brankovišti a z dorážky se dokázala prosadit v oslabení. V závěrečné části měla srovnávací branku na hokejce Marie Jirková, nedokázala se bohužel prosadit. Z velkého tlaku, který vytvořil domácí tým Mladé Boleslavi nic nebylo a z brejkové situace se dokázaly trefit opět Židenice, konkrétně Andrea Dernerová. Domácí hráčky nic nevzdávaly a snažily se diktovat tempo zápasu, nedařilo se jim ale překonat výborně chytající brankářku Remešovou. Závěrečné minuty ovšem Brno ovládlo a odskočilo do výrazného vedení, které si už pohlídalo a zvítězilo nad námi 1:6. Mitel Florbalová Akademie Mladá Boleslav nenavázala na bodovou sérii a poprvé v soutěži extraligy žen prohrála. Zůstáváme tak na čtyřech bodech. 3. Kolo extraligy žen

Ohlasy po utkání

Sestřih zápasu

Branky: 30:32 Machačová - 8:22 Urbášková, 36:52 Romančáková, 46:51 Dernerová, 50:19 Jahodová, 51:48 Urbášková, 56:58 Jahodová.

Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt

Střely na bránu: 34:33