Elévky bílé se o víkendu představily v elitním koši

Přinášíme Vám reportáž Luďka Slabého ze sedmého ligového turnaje našich elévek z týmů bílých.

Elitní skupina týmů soutěže si dala dostaveníčko v tělocvičně ZŠ Rudná. Naše děvčata šla do turnaje s jasným cílem – udržet se v prvním koši a pokusit se urvat nějaké to cenné vítězství. To se jim podařilo hned ve svém prvním zápase dne. Byla radost sledovat holky, jak moc chtějí. Tým prochází úspěšným progresem a jejich týmovost, bojovnost a odhodlání přinesli kýžený úspěch. Každé z dnešních zápasů bylo dramatické do posledních vteřin. Kdo tohle představení neviděl může jen litovat. Konečné 3. místo v turnaji je skvělým počinem.

Florbalová Akademie MB bílé – Florbal Chodov 3:2 (2:0)
Branky: Tondrová, Auerová, Kuklová

Soupeřky začaly pěkně zhurta a už od začátku střílely na branku odkud to jen šlo. Tam však stála Kája Hančová, která všechny jejich pokusy výborně likvidovala (za celý zápas měla 14 zásahů) a jak to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Bolka se dostala do dvoubrankového vedení. Poté Pražanky snížily, ale rozdíl dvou gólů opět zajistila Eliška Kuklová. V závěru Chodov už jen snížil na 3:2 a tak holky z Bolky mohly slavit první velmi cenný skalp v soutěži.

Florbalová Akademie MB bílé – SK Dvojka Praha 4:6 (3:4)
Branky: Průchová, Tondrová, Mišlanová, Šneková.

Předešlé vzájemné měření sil vyznělo jednoznačně pro tým z Prahy. Dvojka vyhrála 9:0. Výkon našich děvčat byl dnes ale diametrálně odlišný. Do konce prvního poločasu se Bolka držela neustále na dostřel. Ve druhé půli však naše elévky doplatily na nedůraz v obraně a soupeřky jim odskočily do bezpečné vzdálenosti.

Florbalová Akademie MB bílé – Black Angels 4:4 (1:1)
Branky: Tondrová 3x, Mišlanová 1x.

Drama největšího kalibru si naše holky přichystaly do svého třetího duelu dne. Po vyrovnané první půli soupeřky prokázaly svou kvalitu a 94 vteřin před koncem odskočily ve skóre až na 2:4. Scénář poslední minuty napsala boleslavská Adéla Tondrová. 59 vteřin před koncem snížila ranou od mantinelu z poloviny hřiště. O několik málo okamžiků později Adéla opět proběhla celé hřiště a tentokráte od druhého mantinelu stanovila konečné skóre zápasu – 4:4.

Florbalová Akademie MB bílé – Panthers Praha 5:4 (3:2)
Branky: Průchová, Mišlanová, Šneková, Slabá, Tondrová.

Pořádající tým Panthers se ani pořádně nerozkoukal a prohrával 0:3. Snadné vedení ale naše holky spíš ukolébalo. Do konce poločasu soupeřky snížily na 2:3 a na začátku druhého dějství dokonce vyrovnaly. O minutu později, ale využila chyby Pantherek Eliška Slabá – 4:3. Že mají holky z Bolky smysl pro dramatickou zápletku všem opět připomněly velmi záhy. Pantherky prokázaly, že nedají svou kůži zadarmo a opět vyrovnaly. Konečnou podobu skóre si stejně jako v zápase předešlém vzala na starost Áďa Tondrová. Ještě jednu branku mohla minutu před koncem přidat Elenka Šneková, ale svůj brejk na dvakrát neproměnila.

Elévky FAMB bílé, foto: Lucie Tondrová