Související zápasy

Florbalová akademie MB

Liga elévek: Tým bílých zazářil v druhém koši

O víkendu se odehrálo čtvrté kolo Ligy elévek. Náš tým bílých vyrazil pod vedením trenéra Vládi Kopeckého na půdu Bohemians do pražské EXE arény. Na následujících řádcích vám přinášíme reportáž, kterou pro Florbalovou akademii připravil Luděk Slabý.

Florbalová akademie MB bílé - Tatran Střešovice 4:2 (2:0)
Branky: Tondrová 2, Mišlanová, Ulmanová.

Do tohoto turnaje vstupoval tým FA MB jako outsider, protože se jednalo o tzv. druhý výkonnostní koš, ale hned první zápas ukázal, že bude všechno jinak. Tým se v první půli proti Tatranu dostal do vedení 2:0 a až do konce zápasu své vedení bojovností udržel. Útok o proti minulému turnaji pozvedla Adéla Tondrová.

Florbalová akademie MB bílé - Panthers Praha 7:6 (3:3)
Branky: Tondrová 4, Mišlanová 2, Auerová.

Zápas proti Panterkám se stal opravdovou florbalovou bitvou. Dramatický průběh zvedal ze sedadel i přítomné rodiče. Naše holky prohrávaly 1:3, ale do konce prvního dějství stačily vyrovnat. Bohužel hned na začátku druhé půle Pražanky znovu odskočily na rozdíl dvou branek. Vyrovnání si vzala na starost Adéla Tondrová, která dvěma góly zpoza branky vyrovnala. V 16.minutě to bylo znovu o 2 branky. Tentokrát ale v obráceném gardu. Vedly naše holky. Soupeřky se ale nevzdaly a v poslední minutě snížily. Gólmanka Karolína Hančová poté už definitivně zamkla bránu a tak byly na kontě překvapivě dvě výhry ze dvou zápasů.

Florbalová akademie MB bílé - Sparta Praha 8:2 (2:1)
Branky: Mišlanová 3, Kuklová 2, Vránová 2, Tondrová.

Soupeřky ze Sparty prohrály v předešlém zápasu s Tatranem vysokým skóre 6:18 a to svádělo naše děvčata k myšlence snadného vítězství. První půle, ale přesvědčila holky o tom, že budou muset výrazně zabrat. Definitivní zlom zařídila Sabina Mišlanová čistým hattrickem. Do posledního turnaje tak šly s vědomím, že k vítězství v turnaji bude stačit i remíza.

Florbalová akademie MB bílé - Bohemians Praha bílé 3:4 (2:3)
Branky: Mišlanová 2, Tondrová.

Od samotného začátku tahaly mladé "akademičky" za kratší konec. Během chvíle prohrávaly 0:2 a toto manko už nedohnaly. Soupeřky přitom nastoupily pouze ve čtyřech, protože zbytek týmu postihly během turnaje zažívací obtíže. Po první půli byl ale stále čas minimálně vyrovnat. Bohužel střelkyním totálně zvlhnul prach. Na poslední půl minutu vyzkoušel tým Bolky power-play, ale ani to ke kýženému bodu nevedlo. Tým našich holek tak skončil opět na druhém místě turnaje, tentokrát to však mělo větší váhu. V konkurenci týmů, které už působily v nejkvalitnějším "koši", se rozhodně neztratily a k prvnímu místu chyběl de facto jen jediný gól. Kaňkou turnaje byla krádež dvou mobilních telefonů z průchozí šatny!

Sestava FA Mladá Boleslav bílé: Hančová - Průchová, Kasalická, Ulmanová - Mišlanová, Auerová, Slabá - Kuklová, Tondrová, Kopecká - Vránová.

Elévky Florbalová akademie bílé, foto: Lucie Slabá