Obrovská vlna euforie zavládla v Mladé Boleslavi ! Naše ženy si udržely extraligovou příslušnost i pro příští ročník.

V 5. utkání 1. série play-down plném zvratů a zápletek nakonec náš tým slaví opojné vítězství. Jak se tato výhra rodila? To se dozvíte v článku.

Do utkání lépe vstoupily hráčky Židenic, které se dostaly v 11. minutě do vedení. Na to dokázala odpovědět Kateřina Kvapilová po nahrávce Barbory Doležálkové. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1. Druhá třetina byla ve znamení neproměněných šancí na obou stranách, tudíž se stav skóre nezměnil. Ve 46. minutě se Židenice podruhé v utkání dostaly do vedení, nicméně o 2 minuty později vyrovnala po skrumáži před brankou Barbora Doležálková po asistenci Aleny Machačové. Poté se hrál florbal nahoru, dolů, když 29 vteřin před koncem vzala osud zápasu do svých rukou Marie Jirková a střelou z otočky nedala šanci hostující brankářce. Tým z Brna poté zkusil ještě hru bez brankářky, ale náš tým těsné vedení 3:2 dokázal uhájit až do konce zápasu. Konečný stav série MITEL Florbalová Akademie Mladá Boleslav vs. K1 Florbal Židenice 4:1. Děkujeme všem fanouškům za podporu v celé sezóně, všem našim partnerům, rodičům, trenérům a hlavně dětem, bez kterých bychom to nezvládli!

Nejlepší hráčkou našeho týmu byla zvolena Marie Jirková.