19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
281_20240603_203026.jpg

Přípravka na Českolipských florbalových hrách

O víkendu 1. až 2. června se zúčastnil tým naší přípravky turnaje v České lípě. Reportáž z účinkování našich nejmenších hvězd si pro vás připravil Luděk Slabý.

Na sobotním programu měli naši mladí florbalisté zápasy v základní skupině, ve které na ně čekalo pět dalších týmů: dva týmy domácích FBC Česká Lípa White a Blue, dále pak týmy Florbal Jablonec, ASK Lovosice LFP a Slovan Havířov. Utkání se hrála na 1 x 15 minut hrubého času.

Zápasy v základní skupině

Florbal Jablonec vs. Florbalová akademie MB  - 4:3
Branky FAMB: Málek 2x, Elstner A.

Dramatická podívaná gradovala v posledních dvou minutách. Náš tým dvakrát vyrovnával: nejprve na 2:2 a poté na 3:3. Rozhodující branka zápasu v neprospěch našich chlapců padla bohužel v poslední vteřině zápasu!


Florbalová akademie MB vs. ASK Lovosice LFP - 1:4
Branka FAMB: Elstner A.

Náš tým vstřelil první branku zápasu, potom převzali otěže duelu hráči Lovosic. Naši měli několik slibných šancí, ale měli vychýlená mířidla.


Florbalová akademie MB vs. Slovan Havířov - 2:7
Branky FAMB: Málek, Vokráčko

Boleslavský celek vstřelil první branku zápasu z volného úderu přes celé hřiště. Následně Havířov předvedl hru o třídu lepší a nedal našemu týmu naprosto žádnou šanci na zvrat.


FBC Česká Lípa White vs. Florbalová akademie MB - 2:4
Branky FAMB: Vokráčko, Málek, Vaněk, Elstner D.

Domácí tým vedl 0:2. Třetí branka byla odvolána, kvůli předešlému dotyku míčku našimi hráči na střídačce. Fair-play gesto prokázal domácí trenér, který potvrdil námitku trenérky Slabé. Boleslav následně ukázala neskutečný obrat a v euforii dotáhla zápas až do vítězného konce.


Florbalová akademie MB vs. FBC Česká Lípa Blue - 10:0
Branky FAMB: Vokráčko 2x, Šafránek 2x, Slabá, Elstner D., Piekník, Vaněk, Hadrbolec, Vlk

V posledním sobotním zápase šlo jen o počet vstřelených branek do sítě „B-týmu“ domácí České Lípy. Ten inkasoval od každého týmu turnaje debakl. Zajímavostí byl fakt, že o deset branek mladoboleslavských se podělilo osm hráčů.

Po odehrání všech zápasů ve skupině skončil tým Florbalové akademie na celkovém čtvrtém místě, což znamenalo, že se v neděli utká ve čtvrtfinále play-off.

Čtvrtfinále

FBC Česká Lípa White vs. Florbalová akademie MB - 3:2sn
Branky FAMB: Málek, Vaněk

Do druhého dne už s námi do České Lípy necestovala hned trojice hráčů. Zápas ukázal všechno, co jen mohl. Neskutečné drama až do samotného vyvrcholení v podobě nájezdů. Naši se v utkání dostali do vedení 2:0 a vypadalo to nadějně. V druhé polovině se ale podařilo domácím vyrovnat. Nájezdy bohužel rozhodl přinejmenším diskutabilní gól, což bylo zbytečnou kaňkou na jinak zdařilém utkání.


Turnajová cesta tak pro naši přípravku skončila ve čtvrtfinále, nicméně klukům patří velké díky za bojovnost i nasazení po celou dobu turnaje, stejně tak jako za výbornou reprezentaci Florbalové akademie.

Výsledky ostatních utkání v play-off:

Čtvrtfinále
FBC Česká Lípa Blue vs. Slovan Havířov - 0:8

Semifinále
Florbal Jablonec vs. FBC Česká Lípa White - 5:0
ASK Lovosice LFP vs. Slovan Havířov - 1:5

O 3. místo
FBC Česká Lípa White vs. ASK Lovosice LFP - 3:8

Finále
Florbal Jablonec vs. Slovan Havířov - 1:3