19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
265_20240214_153837.jpg

Remízový den starších žákyň

Na starší žákyně čekalo v sobotu osmé kolo Ligy starších žákyň, ke kterému vyrazily za velké podpory fanoušků do pražské Unihoc arény.

ACEMA Sparta Praha vs. Florbalová akademie MB - 2:2
Branky FAMB: E. Repšová, M. Vilhelmová

Do prvního utkání se Spartou vstoupily holky z Bolky zodpovědně a aktivně přistupovaly k soupeřkám s míčkem. Z toho vyplynulo i několik nadějných šancí. Na konci páté minuty získaly mladoboleslavské florbalistky výhodu početní přesilovky, která ale jejich aktivitu paradoxně utlumila. Přesilovka se nám moc nepovedla a po jejím skončení to vypadalo jakoby naše dívky na hřišti usnuly. Po přestávce ale naše děvčata opět začala velmi aktivně a donutila Spartu k chybě na půlce. Toho využila nádhernou střelou Ella Repšová, která poslala Florbalovou akademii do vedení. V zápětí využila další sparťanské chyby na půlce Majda Vilhelmová, která na dvakrát zvyšovala na 2:0. Holky z Bolky se i přes vedení nestáhly do obrany. Naopak, cítily že mají převahu a toužily po dalších gólech. Aktivě napadaly Sparťanky až u jejich brány a postupně vysunovaly svou hru na útočné území. To ovšem vedlo k několika šancím pro Spartu. I přes výborný výkon Nikči Kašparové v brance, Spartě se v závěru duelu podařilo dvě ze šancí proměnit. Na vyrovnání ještě odpověděla Ella Repšová nádhernou střelou, kterou se pokusila dorazit Majda Vilhelmová, ale výsledek se už neměnil.

foto: TOFID.cz 

Florbalová akademie MB vs. FATPIPE FLORBAL CHODOV - 1:1
Branky FAMB: B. Chudobová

Jako den a noc byla utkání se Spartou a s Chodovem. Než se naše hráčky stačily v druhém utkání probudit, Chodov dokázal skórovat - stačilo mu na to 12 vteřin. Vlažný výkon Akademiček pokračoval i nadále a pouze výborné výkony Nikči Kašparové držely celý tým ve hře, který se velmi pomalu rozjížděl. Naštěstí se rozjel natolik, aby ještě v závěru první části dokázal využít standardní situace, ze které srovnala skóre Bára Chudobová. Do druhé části se již boleslavská mašina rozjela a holky navázaly na výkon z prvního utkání. Tento rozjetý vlak přibrzdilo až oslabení - to ale florbalistky z Akademie poctivě odbránily. V závěru utkání se ještě snažily několika střelami zvrátit zápas na svoji stranu, ale balónky v síti Chodova neskončily. Druhá dnešní remíza tak znamenala, že se utkáme s Bohemians o třetí místo v koši.

Florbalová akademie MB vs. FbŠ Bohemians - 0:1pn

Souboj s Bohemians byl taktickou bitvou, která přinášela šance na obou stranách. Nicméně brankářky obou týmů se vyznamenaly pěknými zákroky. Holky z Bolky dokázaly přežít i několik oslabení a když se Nikče v bráně podařilo vychytat i trestné střílení, přinesla nám základní hrací doba další dnešní remízu. O výsledném umístění v koši tak musela rozhodnout loterie v podobě samostatných nájezdů. V těch byly bohužel šťastnější klokanky z Bohemians a naše dívky tak skončily na čtvrtém místě v nejvyšším ligovém koši.

foto: TOFID.cz 


Děkujeme holkám za reprezentaci našeho klubu i všem rodičům a fanouškům, kteří za holkami přijeli do Prahy, aby je povzbudili.

Z turnaje starších žákyň připravujeme fotogalerii, kterou naleznete v následujících dnech na Flickru Florbalové akademie. Pro více informací sledujte naše sociální sítě.