19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
256_20240111_042632.jpg

Starší žákyně přiváží zlato z turnaje PFC 2024

První lednový víkend se konal v Praze již 5. ročník florbalového turnaje Prague Floorball Cup, na kterém se v kategorii G09 představily i naše starší žákyně. Odkaz na fotogalerii naleznete na konci článku.

Naše dívky na konci roku přivezly zlaté medaile z libereckého North Cupu a i tentokráte chtěly bojovat o příčky nejvyšší. Společně s nimi se v téže kategorii představilo dalších šest týmů: ACEMA Sparta Praha, Berlin Rockets, FbŠ Bohemians, Kanonýři Kladno, Panthers Praha, Wizards SO DDM Praha 10. Ve skupině se hrálo systémem každý s každým, hrací čas byl 2x15 minut. Na nejlepší dva týmy pak čekalo nedělní finále.

Florbalová akademie MB vs. Panthers Praha - 3:2
Branky FAMB: Vilhelmová M., Řídková L., Repšová E.

V prvním duelu nás čekaly pražské panterky, tedy tým, se kterým jsme se v letošní sezóně zatím neměli možnost potkat. Když se hned v úvodu trefila Majda Vilhelmová a my šli do vedení, vypadalo to nadějně. Jenže vzápětí přišlo špatné střídání na naší straně a Panthers dostaly výhodu přesilové hry. A tu také využily: 1:1. Následně se hrál nepříliš pohledný florbal, který vyústil v několik vyloučení. V oslabení 3:4 způsobila závar před brankou Panthers naše Ella Repšová a toho využila Lucka Řídková, která nás posílá do vedení 2:1. Nicméně panterky se nevzdávají a neustále naše lvice nepříjemně koušou. A jedno takové kousnutí je opět úspěšné - 2:2. Naštěstí z následné akce nás do vedení posílá Ella Repšová. V závěru duelu se naše lvice sice tlačí před branku panterek, ale finální fáze je dnes opravdu tragická. Holky nedokáží udržet míček na florbalkách, ten jim neustále odskakuje, takže konečná výhra 3:2 je doslova s odřenýma ušima.

foto: TOFID.cz


Kanonýři Kladno vs. Florbalová akademie MB - 0:14
Branky: Hrdličková T. 4x, Řídková L. 3x, Repšová E. 2x, Sporyschová N., Hlaváčová L., Kufová L., Picková G., Chudobová B.

Ačkoliv kladenský tým hraje stejnou ligu jako naše starší žákyně, neměli jsme možnost se s Kanonýrkama díky košovému systému potkat a proto jsme nevěděli, co očekávat. Holky z Bolky přistoupily k tomuto utkání zodpovědně a již od začátku se za mohutné podpory boleslavských fanoušků snažily útočit. A protože se nám dařilo i velmi úspěšně proměňovat vytvořené šance, mohli jsme se radovat z druhé dnešní výhry.

foto: TOFID.cz


Florbalová akademie MB vs. FbŠ Bohemians - 3:0
Branky: Chudobová B., Picková G., Řídková L.

Soupeřky z Bohemky jsou pro nás tradičním soupeřem. V letošní ligové sezóně jsme se s nimi potkali již čtyřikrát. I přesto, že jsme s nimi sehráli vyrovnané partie, radovali jsme se z vítězství pouze jednou. Ale naše dívky vědí, že se nesmí zaleknout nikoho, pokud chtějí bojovat o příčky nejvyšší. A podle toho vypadá i jejich přístup. V hale se ještě nikdo nestihl rozkoukat a Bára Chudobová posílá Akademii do vedení. Fanoušci ještě oslavují první střelkyni a prosazuje se i Gabča Picková - 2:0. Holky z Bolky předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů v sezóně. Ale ani soupeřky v zeleném se nenechávají zahanbit a snaží se utkání zvrátit. Naštěstí jim k tomu nepomáhá ani nabídnutá přesilovka. Naopak i v oslabení si dokáží naše dívky vytvářet šance.

I v druhém dějství se hra přelévala ze strany na stranu, nicméně Akademičky podávaly týmový a bojovný výkon, který nakonec vyústil ve třetí branku v závěru zápasu.

foto: TOFID.cz

Berlin Rockets vs. Florbalová akademie MB - 0:9
Branky: Řídková L. 2x, Sporyschová N. 2x, Vilhelmová M. 2x, Dusilová E., Repšová E., Dvouletá J.

Zápas proti jedinému zahraničnímu týmu v naší kategorii mnoho florbalové krásy nepřinesl a tak fanoušky mohl těšit alespoň vysoký počet branek, které se podařilo vsítit našim florbalistkám.

foto: TOFID.cz

Florbalová akademie MB vs. ACEMA Sparta Praha - 1:3
Branka FAMB: Repšová E.

Sparta patří rovněž k našim tradičním ligovým soupeřům, i s nimi jsme se v aktuální ligové sezóně potkali hned čtyřikrát. Mladoboleslavské hráčky sice vstoupily do duelu velice aktivně, ale s přibývajícím časem přebírala aktivitu i Sparta. Přesto se Florbalové akademii podařilo dostat balónek do brankové sítě jako první. Bohužel nám gól nebyl uznán pro postavení naší hráčky v brankovišti. Netrvalo dlouho a Mladá Boleslav šla přeci jen do vedení. Ve druhé části ovšem začaly Akademičky kupit drobné chyby, díky nimž se samy dostávaly pod tlak. Ten silné sparťanky dokázaly zužitkovat a zápas třemi góly otočily ve svůj prospěch.

foto: TOFID.cz

Wizards SO DDM Praha 10 vs. Florbalová akademie - 3:3
Branky: Picková G., Repšová E., Hrdličková T.

Poslední zápas ve skupině přinesl bitvu, která naše dívky hodně bolela. Hráčky Akademie do něj opět vstoupily bleskově - hned v 1. minutě otevřela skóre Gabča Picková. Netrvalo dlouho a Wizards nejenom srovnaly, ale zápas dokonce otočily na 2:1. Po několika tvrdých soubojích, jež poslaly naše hráčky k zemi a zaměstnaly místního zdravotníka, se fanoušci dožadovali vyloučení. Bohužel se vylučovalo pouze na straně Mladé Boleslavi. Nicméně obě oslabení jsme přečkali a po přestávce udeřila Ella Repšová. Vzápětí však přišlo další vyloučení na straně Florbalové akademie, které hráčky Wizards využily a opět nám o gól utekly. Radost na stranu Boleslavi nakonec vrátila Terka Hrdličková, která ve 24. minutě vyrovnávacím gólem na 3:3 vystřelila Akademii vstupenku do finálového souboje.

foto: TOFID.cz

ACEMA Sparta Praha vs. Florbalová akademie MB - 2:3
Branky: Řídková L., Hrdličková T., vítězný nájezd - Řídková L.

Ve finále se z prvního gólu radovala děvčata Florbalové akademie, jejich radost však netrvala dlouho. Sparta dokázala najít rychle odpověď a před závěrem první části šla dokonce do vedení. To ovšem také netrvalo dlouho - hned po přestávce se prosadila Terka Hrdličková a srovnala na 2:2. Hra se přelévala ze strany na stranu, šance hráček na obou stranách však likvidovaly brankářky. Do konce utkání už další gól nepadl a protože o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, došlo na samostatné nájezdy. V těch byla úspěšnější Florbalová akademie MB a naše starší žákyně tak mohly nad hlavu pozvednout vytoužený pohár.

Zlatý tým starších žákyň Florbalové akademie MB, foto: TOFID.cz


Starším žákyním i jejich trenérům gratulujeme k jejich zlatému úspěchu i k jejich úspěšnému vykročení do nového roku 2024 a přejeme jim, ať se jim daří stejně i v dalších utkáních a na dalších turnajích.

Zároveň děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu a děkujeme rovněž fanouškům, kteří přijeli podpořit naše děvčata, za vytvoření naprosto úžasné atmosféry během všech zápasů.