19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
236_20231018_215600.jpg

Víkendový souhrn: 14. - 15. 10.

Přinášíme vám opět shrnutí výsledků našich týmů, které vyběhly na florbalová hřiště během posledního víkendu. Na konci článku pak naleznete odkazy na fotogalerie ze zápasů mladších žákyň, starších žáků, ale i mužů v Divizi C.

ŽENY a DÍVKY

Naše ženy vyrazily v rámci 2. ligy na půdu pražské Sparty. V oslabené sestavě bohužel na soupeřky nestačily a z Prahy si odvážejí prohru 6:4.

Mladoboleslavské juniorky vyrazily k druhému kolu 2. ligy juniorek do Dobrušky, kde na ně čekaly dva zápasy. V obou zápasech dokázaly naše holky přestřílet své soupeřky a po druhém kole tak zůstávají jediným neporaženým týmem a ligovou tabulku vedou s plným počtem 12 bodů.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FAMB - 2:12

FAMB vs. Finance Novák FBK Jičín - 7:2

Zápasy prvního a třetího koše Ligy mladších žákyň se odehrály v Mladé Boleslavi, a tak se před domácím publikem představila obě mladoboleslavská družstva. Na každý z týmů čekaly čtyři zápasy. Tým bílých postupně vybojoval čtyři vítězství, tým modrých vybojoval vítězství dvě.

Mladší žákyně FAMB bílé, foto: tofid.cz


Na programu byla rovněž 3. liga žen. Zde náš tým nejprve podlehl soupeřkám z Rakovníka (1:2) a poté porazil béčko Sparty (1:7).

MUŽI a CHLAPCI

Mladoboleslavští muži přivítali v šestém kole vedoucí tým Divize C Orel Rtyně v Podkrkonoší. Ve velmi kvalitním utkání byl, bohužel pro nás, soupeř produktivnější v zakončení a proto si z Mladé Boleslavi odváží tři body za výhru 5:9.

Muži FAMB, foto: tofid.cz


Dalšími týmy v akci byli naši starší žáci. Tým hrající Ligu starších žáků vyrazil do Prahy, kde si postupně poradil s týmy SK Dvojka (6:1), Panthers Praha (4:1) a FAT PIPE Traverza (9:6). Díky třem vítězstvím ovládli kluci šestý koš a postoupili do vyššího koše. 

Milovický tým hrající Přebor starších žáků vyrazil do Říčan a svůj herní den zhodnotili na Facebooku Florbal Milovice: „…tým starších žáků si ve třetím kole vybral svojí dávku herní smůly.V Říčanech je čekaly celkem čtyři zápasy, bohužel tři z nich skončily v náš neprospěch, kdy dva z nich ale pouze s rozdílem jednoho gólu. Stejně tak s rozdílem jednoho gólu dokázali alespoň v posledním zápase získat výhru a cenné tři body. Celkově ale velké poučení, na co se zaměřit před příštím turnajem.“

Starší žáci FAMB, foto: Tara Klímová


Vítěznou sobotu prožili i naši veteráni, kteří vyrazili do České Lípy a zpět do Mladé Boleslavi nám přivezli šest bodů za vítězství na Českou Lípou (9:3) a nad týmem SSK Future - 07D B0Y5 (3:8).

V PH a SČ soutěži mužů vyrazilo naše béčko do Kutné hory, kde na ně na úvod kola čekal zajímavý souboj se „sousedy“ z mladoboleslavského Předvýběru. V utkání se bohužel dařilo více soupeři a hráči Florbalové akademie tak letos pocítili pachuť porážky (1:6). Ve druhém utkání se naši zástupci střetli s týmem SK Bruisers Dejvice. Ačkoliv jsme velmi brzy prohrávali, ve druhé třetině se nám podařilo skóre otočit a získat tři body za vítězství 2:1.

V akci byly i čtyři týmy našich elévů. V lize, kde se získávají hlavně zkušenosti, se naši hráči (i hráčky) rozhodně neztratili.

Všem týmům děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie a do dalších bojů přejeme hodně florbalového štěstí.