Víkendový souhrn 30. 9. - 1. 10.

Pojďme se společně podívat na na to, jak se o víkendu dařilo týmům Florbalové akademie. Na konci článku pak naleznete odkazy na fotogalerii ze zápasu našich mužů proti FBC Slavia Praha i na zápasy našich juniorek v rámci 1. kola 2. ligy juniorek.

ŽENY a DÍVKY

Na naše ženy čekaly v rámci 2. ligy žen dva výjezdy do Prahy. Bohužel se nám nepodařilo dobýt ani jednu pražskou pevnost a po prohrách 9:6 s Tigers Start98 a 8:6 s Královskými Vinohrady je pro nás tento víkend bez bodu.

Na programu byl i start 2. ligy juniorek. V úvodním kole se naše florbalistky představily před domácím publikem a vstup do sezóny se jim povedl. V zápase proti Tigers Start98 šly sice do dvougólového vedení soupeřky, ale naše dívky ještě do konce třetiny dokázaly srovnat. V další části pak mladoboleslavské hráčky dokázaly přidat po dvou gólech v každé třetině a stanovily tak konečné skóre na 2:6 pro Florbalovou akademii. V druhém utkání proti Tatranu Střešovice B se odehrávalo drama až do závěrečných vteřin. I přes třígolový náskok Mladé Boleslavi se Tatran ještě vzchopil a dotáhl se na rozdíl jediné branky. Naštěstí závěrečnou hru Tatranu bez brankářky naše juniorky ustály a naopak 9 vteřin před koncem zpečetily gólem konečnou výhru 6:4.

Do boje šlo i „Béčko“ Florbalové akademie ve 2. lize žen, které si ve dvou zápasech připsalo nejprve jednoznačnou výhru 8:1 nad „Béčkem“ Prague Tigers Nehvizdy a poté naopak podlehlo „Béčku“ Královských Vinohrad 12:2.

MUŽI a CHLAPCI

Na divizní muže čekal domácí zápas proti FBC Slavia Praha. Úvodní třetina vyšla lépe mladoboleslavským hráčům, kteří si vypracovali třígólový náskok. V dalším dějství však Slavia zvýšila svou aktivitu a tak nás zejména ve třetí třetině čekalo nevídané drama. To nám naservírovalo nejenom nadměrnou dávku emocí, s tím spojených vyloučení, ale také hromadu gólů. V 50. a 51. minutě utkání bylo postupně vyloučeno šest hráčů Mladé Boleslavi a dva hráči Slavie. Tohoto stavu dokázali pražští soupeři využít, třemi góly srovnali skóre na 8:8 a utkání tak dotáhli do prodloužení. V něm se ani jednomu celku nepodařilo zvrátit výsledek na svou stranu a proto o vítězi rozhodovaly až nájezdy. V těch byl úspěšnější tým Florbalové akademie, který se tak nakonec radoval ze zisku dvou bodů.

V Mladé Boleslavi se o víkendu hrála rovněž Liga starších žáků. Naši mladí florbalisté byli stoprocentní, když postupně porazili tým Fat Pipe Vosy Praha (4:9), SK Dvojka Praha (0:5) a Florbal MB Akademie Luštěnice (4:5) a 7. koš suverénně ovládli.

Stoprocentní je prozatím i naše mužské „Béčko“, které v rámci PH a SČ soutěže mužů odehrálo dva zápasy druhého kola. Po vítězství 5:2 nad FBC Merkurem Praha a 5:3 nad FBC Charisma Pečky vedou tabulku soutěže bez jediné ztráty bodu.

O víkendu se rovněž hrála 3. liga juniorů, v níž naši zástupci nejprve podlehli soupeři z Benešova 2:3 a poté porazili Neratovice 3:4 po samostatných nájezdech.

Zapomenout nesmíme ani na naše florbalisty hájící barvy Florbalové akademie v Přeboru starších žáků. Ti si v neděli připsali nejprve výhru 0:4 nad Spartou a poté dvě prohry se Sokolem Šestajovice (6:3) a s Pitbully z Kolína (0:8).