19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
242_20231107_203548.jpg

Víkendový souhrn: 4. - 5. 11.

O víkendu byly v akci některé naše týmy a my vám opět přinášíme souhrn toho, jak se jim dařilo.

DÍVKY

Úvod našeho souhrnu začneme 1. ligou dorostenek, která měla na programu své čtvrté kolo. Naše dívky, doplněné o hráčky ze starších žákyň, vyrazily do Střešovic, kde na ně čekala dvě utkání. V prvním duelu nastoupily proti soupeřkám z SK Dvojky Praha. V tomto utkání dokázaly hráčky Florbalové akademie zvítězit  jednoznačně 0:9. Ve druhém souboji dokázaly naše florbalistky přehrát své soupeřky z FAT PIPE Tigers Start98 6:1. Po dvou výhrách si tak mladoboleslavské hráčky přiváží šest bodů.

Dalšími dívčími týmy v akci pak byly dva naše týmy elévek.
Lucie Slabá pro nás shrnula, jak se dařilo našim elévkám z týmu bílých, které vedl trénér Vladimír Kopecký:
"Nedělní turnaj v Kutné Hoře se vydařil. První zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a první výhra byla na světě. Ve druhém zápase lepší Vinohrady prokázaly svou sílu na hokejce a rozhled ve hře a zakončily zápas svou výhrou nad našimi elévkami. Ve třetím zápase jsme v pohodě zdolali Kunratice 13:5. Poslední zápas s Novým Strašecím byl tradičně vyrovnaný a napínavý až do poslední vteřiny."

FBC Kutná Hora vs. FAMB bílé - 3:8
TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FAMB bílé - 7:1
FAMB bílé vs. FATPIPE Tigers Start98 - 13:5
FAMB bílé vs. TJ Sokol Nové Strašecí - 2:2

Elévky FAMB bílé, foto: Lucie Slabá


MUŽI A CHLAPCI

Divize C měla na programu své deváté kolo a naši muži vyrazili do blízké Lysé nad Labem, kde je přivítal tým Floorball Club Falcon. Zápas přinesl divokou přestřelku, která bohužel vyzněla lépe pro naše soupeře. Prohru 11:8 okomentoval stručně Aleš Tůma: "Bojovalo se, střílelo se, padaly góly, padali hráči, pískalo se (ale jak), no prostě - takový jakoby zápas, taková jakoby divočina."

Čtvrté kolo měla na programu i PH a SČ soutěž mužů. Z Berouna si naše béčko přiváží pět bodů, když si naši florbalisté dokázali v prvním utkání poradit s béčkem Pitbulls Kolín až po nájezdech 3:4 a ve druhém utkání přehráli Sokol Chodov 4:1.

Dalším kolem pokračovala i 3. liga juniorů. V té se našim borcům příliš nezadařilo, když nejprve padli v utkání proti Black Angels (6:2) a poté podlehli týmu FAT PIPE Start98 až po samostatných nájezdech 4:5.

Bohužel smolný víkend měli i naši starší žáci v Lize starších žáků. Ti si z Prahy přiváží tři porážky, když postupně padli v duelu s Pitbulls Kolín (4:3), poté prohráli s týmem DDM Horní Počernice Orka (3:6) a nakonec podlehli i týmu OLYMP FLORBAL Achilles (6:3). 

Naopak našemu milovickému týmu starších žáků v Přeboru starších žáků se zadařil víkend na jedničku. Jejich úspěšný výjezd do Prahy shrnuli na svém Facebooku (původní příspěvek i s fotografiemi ZDE):
"V deštivém nedělním ránu se družstvo starších žáků vydalo směr Praha, 4. kolo přeboru starších žáků. S památkou na poslední, ne zcela úspěšný turnaj tentokrát neponechali nic náhodě a turnajem projeli správná lví smečka. Všichni jejich soupeři museli tentokrát sklonit hlavy a naši utrhnuli pro sebe 4 výhry, což znamenalo krásných 12 bodů na konto a posun na 13. místo průběžného pořadí. Mimo výkonů našich hráčů stálo tentokrát za povšimnutí i práce pořadatelského týmu ve formě komentářů, z nichž některé si můžete přečíst k galerii níže. Velká gratulace všem hráčům a samozřejmě i brankáři, který přispěl poměrně významně k celkovému výsledku."

Starší žáci FAMB C (Milovice), foto: Facebook Florbal Milovice

Poslední kategorií v akci byli naši elévové (celkem čtyři týmy), kteří sbírali florbalové zkušenosti.
Milovičtí elévové se představili před domácím publikem a jejich den opět shrnuli na svém Facebooku (původní příspěvek i s fotografiemi ZDE): 
"V sobotu 4.11. se představilo na domácí půdě družstvo elévů, které vyzvalo soupeře v tomto pořadí - Florbalová Akademie "D", FbŠ Bohemians, FBC Pitbulls Kolín a Předvýběr.cz Florbal MB. Bohužel do turnaje nevstoupili naši úplně tou správnou nohou a po prvních dvou prohraných zápasech byla nálada na bodu mrazu, jak na střídačce, tak v publiku. Nicméně pak přišel zápas číslo 3 proti papírově silnějšímu soupeři z Kolína, kde naši lvi napjali všechny síly k výkonu a pitbulové z Kolína to odnesli prohrou 5:2. Následoval poslední zápas proti favorizovanému celku Předvýber.cz z Mladé Boleslavi. Naši, nabuzení výkonem z předchozího utkání, opět zabojovali a nakonec uhráli perfektním výkonem remízu 6:6. Takže to, co na začátku vůbec nezavánělo úspěchem, skončilo nakonec krásným třetím místem."

Na mladoboleslavské půdě se představili i elévové z týmu FAMB B, kteří si připsali dvě výhry a dvě prohry. 

Elévové FAMB B, foto: Aleš Velich

Všem týmům děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie, týmům, kterým se dařilo, gratulujeme a týmům, kterým se dařilo méně, přejeme, ať se jim v dalších zápasech daří lépe :)