Víkendový souhrn: Juniorky stále vedou ligu, starší žákyně udržely první koš

I o uplynulém víkendu měla svůj program některá družstva Florbalové akademie. Z dívčích týmů se na hřištích představily juniorky, starší žákyně a elévky. Z chlapecké sekce se pak do bojů pustili dorostenci a elévové.

DÍVKY

2. liga juniorek
K desátému kolu 2. ligy juniorek vyrazily mladoboleslavské florbalistky do České Třebové, kde na ně čekala utkání proti soupeřkám z Jičína a Dobrušky. V utkání proti Jičínu se prosadila již ve čtvrté minutě Veronika Kolářová a mladoboleslavské dívky šly do vedení. Jičínské hráčky za dvě minuty sice srovnaly, ale holkám z Bolky stačilo sedm vteřin, aby se vrátily zpět do vedení. Do konce první třetiny se ještě prosadila Klára Šimonová a Akademie odskočila o dvě branky. Ve druhé třetině padlo po dvou brankách na obou stranách. Třetí třetina patřila našim dívkám - přidaly tři branky a jičínské florbalistky porazily vysoko 8:3. Čtyřmi brankami se blýskla Veronika Kolářová.

Ve druhém duelu proti Dobrušce otevřela brankový účet opět Veronika Kolářová, která se trefila již ve druhé minutě. Zbytek první části další branky nepřinesl a stejně tomu tak bylo i ve třetině druhé. V poslední části se za mladoboleslavské nejprve prosadila Tereza Šimečková. Dobruška ještě zvládla odpovědět, nicméně třináct vteřin před koncem pečetila opět Tereza Šimečková na konečných 1:3.

Florbalová akademie tak i po desátém kole vede 2. ligu s náskokem 9 bodů na druhý Tatran Střeošivce B. Ten má ovšem o dva zápasy méně.

Florbalová akademie MB vs. Finance Novák FBK Jičín - 8:3
FBC Dobruška vs. Florbalová akademie MB - 1:3

Liga starších žákyň
Předposlední ligové kolo čekalo i na starší žákyně, které vyrazily do Čakovic. V prvním nedělním utkání se střetly Akademičky s dívkami z Chodova. Bohužel mladoboleslavským se nedařilo nic, na co sáhly, a Chodov dokázal chyby nemilosrdně trestat. Ve druhém utkání se holky z Bolky poprvé v této sezóně potkaly s Wizards. Ve srovnání s prvním utkání, dívky z Akademie svůj herní projev zlepšily, ale na vítězství to ještě nestačilo - s Wizards se rozešly smírně 3:3. A protože Wizards měly lepší skóre s Chodovem, na tým z Mladé Boleslavi zbyl boj o setrvání v prvním koši. O ten jsme si to rozdali s Black Angels. V tomto utkání jsme již našli svou tvář a dívky si tak vybojovaly příslušnost v prvním koši i pro poslední ligové kolo, které se odehraje 13. dubna.

Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 0:6
Wizards DDM SO Praha 10 vs. Florbalová akademie MB - 3:3
BLACK ANGELS vs. Florbalová akademie MB - 0:5

Liga elévek 3+1
Své soutěžní zápasy odehrály i oba naše týmy elévek, které se potkaly v nejvyšším prvním koši. Kromě vzájemného zápasu se ještě oba týmy střetly i se soupeřkami z Chodova, Black Angels a SK Dvojky Praha.

Vzájemný zápas obou Florbalových akademií vyšel lépe pro modré. Tým modrých si kromě vítězství nad bílými připsal ještě dvě další výhry a jednu prohru. Tým bílých si k prohře s týmem modrých připsal dvě prohry a jednu výhru.

CHLAPCI

3. liga dorostenců
Tým dorostenců vedoucí třetiligovou tabulku vyrazil k jedenáctému kolu do pražské EXE Sport Arény. V prvním utkání proti plzeňské Slavii si boleslavští borci vytvořili již tříbrankový náskok. Slávisté se ovšem nevzdali a během druhé a třetí třetiny otočili výsledek čtyřmi brankami ve svůj prospěch. Ale ani ti své vedení neudrželi, když se Jiřímu Vaňouskovi podařilo vstřelit vyrovnávací gól a duel tak poslal do samostatných nájezdů. V těch se zadařilo více Florbalové akademii, která nakonec vítězí 5:4.

I druhé utkání bylo přetahovanou o výsledek. Brankový účet sice otevřela Akademie v závěru první třetiny, ale Neratovice ještě v téže třetině stihly odpovědět. Ihned po přestávce se opět prosadili mladoboleslavští, nicméně Neratovice opět v závěru třetiny našly odpověď. Ty se v úvodu třetí třetiny dokonce dostaly na okamžik do vedení. Ale hráčům Florbalové akademie stačila minuta na vyrovnání. V dalším průběhu pak mladoboleslavští přidali ještě dvě branky a stanovili tak konečný výsledek na 3:5.

Florbalová akademie MB vs. FBC Slavia Praha - 5:4pn
Florbal Neratovice vs. Florbalová akademie MB - 3:5

Liga elévů 3+1

Do bojů vyrazili i naši mladí elévové, na něž čekalo předposlední ligové kolo. První tři týmy (FAMB, FAMB B a FAMB C) si shodně přivezli jednu výhru a tři prohry. Kluci z týmu D se o víkendu radovali třikrát a jednou okusili, jak chutná remíza.