Víkendový souhrn: Mladoboleslavská pevnost zůstala nedobyta

Týmy Florbalové akademie MB měly opět nabitý víkendový program, na hřištích se představily jak mládežnické týmy, tak i ženské i mužské Áčko. Ženy a muži se navíc představili v Nové MSH v Mladé Boleslavi, z níž udělali nedobytnou pevnost, a soupeřům nedovolili odvézt jediný bod.

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
Mladoboleslavské ženy měly na programu ligové dvoukolo. V sobotu čekalo na boleslavské lvice derby v sousední České Lípě. V něm se dostala do vedení Florbalová akademie, které se podařilo otevřít brankových účet v závěru první třetiny zásluhou Báry Klikarové. Úvod druhé třetiny naopak patřil soupeřkám, kterým se dvěma góly podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Netrvalo dlouho a díky přesnému zásahu Markéty Žbankové bylo srovnáno. Do konce druhé třetiny padly ještě čtyři další branky, po dvou na každé straně. Závěrečná třetina vyšla lépe mladoboleslavským florbalistkám, které si nakonec přiváží cenné tři body za těsné vítězství 6:7.

V neděli se ženský tým Florbalové akademie představil před domácím publikem v duelu proti Florbalu Ústí. Zápas byl od začátku přetahovanou - první dvě třetiny dokázalo Ústí na každou branku Mladé Boleslavi zareagovat a soupeřky vždy vyrovnaly. V úvodu třetí třetiny Ústí nejenom po páté srovnalo krok, ale dokonce se šestou brankou dostalo do vedení. Poté už ovšem úřadovaly holky z Bolky - čtyřmi góly v druhé půlce závěrečné části si pojistily další tři body do tabulky.

FBC Česká Lípa vs. MITEL Florbalová akademie MB - 6:7
MITEL Florbalová akademie MB vs. Florbal Ústí - 9:6

MITEL Florbalová akademie MB, foto: TOFID.cz

2. liga žen
Na sobotním programu bylo i sedmnácté kolo 2. ligy žen, k němuž hráčky Florbalové akademie vyrazily do Kobylis. V prvním utkání si pražské panterky vytvořily v úvodu třígólový náskok. I přesto, že se mladoboleslavské florbalistky snažily manko smazat, soupeřky si vítězství pohlídaly až do závěrečného hvizdu. Ve druhém utkání se Startem98 se sice Akademičky dostaly do vedení hned na začátku, nicméně soupeřky zvládly pěti góly vývoj utkání otočit. Bohužel stíhací jízda mladoboleslavských nestačila ke zvratu výsledku a tak mladoboleslavský B tým prohrál těsně i druhý sobotní zápas.

Florbalová akademie MB B vs. Panthers Praha B - 5:7
FAT PIPE Start98 vs. Florbalová akademie MB B - 7:6

1. liga dorostenek
V sobotu odehrály své zápasy i dorostenky, které vyrazily do Prahy k desátému ligovému kolu, v rámci něhož na ně čekaly soupeřky z týmu FBŠ SLAVIA Plzeň a Fat Pipe Florbal Chodov. V prvním duelu se první radovaly západočešky, nicméně ve zbytku utkání již úřadovaly Akademičky a za vítězství 2:7 si připisují tři body. Druhé utkání pro naše dívky nezačalo vůbec dobře, když po 30 vteřinách prohrávaly již 0:2. I přes veškerou snahu mladoboleslavských lvic si holky z Chodova zápas pohlídaly a dotáhly jej do vítězného konce.

FBŠ SLAVIA Plzeň vs. Florbalová akademie MB - 2:7
Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 3:6

Liga mladších žákyň
Zápasové nasazení a soutěžní atmosféru si užily i mladší žákyně. V této kategorii má Florbalová akademie dva týmy - tým bílých, který hraje v prvním koši, a tým modrých, který nastoupil k duelům ve třetím koši. Dívky z prvního týmu si v zápasech proti Black Angels, FbŠ Bohemians, Florbalu Chodov a Spartě Praha vychutnaly dvakrát pocit vítězství, jednou poznaly chuť remízy a jednou pachuť porážky. Stejnou bilanci - dvě vítězství, jednu remízu a jednu prohru - mají na svém kontě i mladší žákyně z modrého týmu, které se utkaly se soupeřkami z FBC Kutná Hora, FbŠ Bohemians, Tigers Start98 a Prague Tigers Nehvizdy.

MUŽI a CHLAPCI

Divize C
Divize měla na programu poslední kolo základní části a náš tým v něm vyzval béčko pražské Sparty. V zápase, ve kterém šlo boleslavským o setrvání v Divizi, šli do vedení soupeři z Prahy. Netrvalo dlouho a domácí florbalisté našli odpověď v podobě dvou branek. Následovala pasáž, která byla velmi opatrná z obou stran. Další branky tak začaly padat až ve třetí třetině. Nejprve Sparta vyrovnala, ale Boleslav si vzápětí vzala své vedení zpět. V 53. minutě se Spartě opět podařilo vyrovnat. Zápas už pomalu směřoval do prodloužení, když si svůj okamžik slávy vychutnal Tadeáš Korolevyč. Jednadvacet vteřin před koncem vyslal na bránu projektil, který rozhodl nejenom o konečném vítězství 4:3, ale i o setrvání mužského týmu v divizní soutěži i pro příští sezónu.

Hodnocení trenéra Aleše Tůmy: "Naše hra byla dnes založena na disciplíně a velké zodpovědnosti za výsledek, chvílemi bylo možná vidět, že jsme se báli hrát trochu víc na riziko. Chyby se občas staly, někdy podržel opět výborný Vojta v bráně, někdy z toho byl zbytečný gól. Jinak se opakuji, chválím disciplínu a zodpovědný výkon, za který jsme odměněni divizní euforií dvacet vteřin před koncem. Záchrana soutěže nás v poslední fázi sezóny stála celkem síly a hlavně nervy, ale tahle radost v úplném jejím závěru stojí za to. Věřím, že na příští sezónu se připravíme lépe, budeme silnější a zápasovou euforii si budeme užívat na opačném pólu divizní tabulky. Díky všem za dnešní zápas. Díky všem spoluhráčům za odehranou sezónu a především odmakaný a dobře zvládnutý závěr sezóny."

Florbalová akademie MB vs. ACEMA Sparta Praha U23 B - 4:3

Divize C - radost z vítězné branky T. Korolevyče, foto: TOFID.cz

Liga starších žáků
Starší žáci vyrazili o víkendu do Unihoc arény, kde na ně čekaly zápasy v rámci čtvrtého ligového koše. V prvním utkání narazili na soupeře z DDM Horní Počernice. Kluci měli od začátku zápas ve svých rukou a tak si na konci mohli připsat vítězství 3:5. V druhém utkání narazili na soupeře z Tatranu Střešovice. První část nedopadla pro boleslavské hráče dobře, když prohrávali o tři branky. Ve druhé části se florbalisté Akademie začali rovněž prosazovat, nicméně po tuhém boji je z toho těsná prohra 5:6, která znamená boj o třetí místo v koši. V tom se potkáváme se Slavií Praha. Po vyrovnaném souboji, kdy se oba týmy přetahovali o skóre, svítí na ukazateli výsledek 5:5 a o umístění v koši tak musí rozhodnout nájezdy. V těch jsou šťastnější slávisté a boleslavští tak končí na čtvrtém místě.

DDM Horní Počernice Orka vs. Florbalová akademie MB - 3:5
Florbalová akademie MB vs. OC Šestka Tatran Střešovice - 5:6
FBC Slavia Praha vs. Florbalová akademie MB - 6:5pn

Přebor starších žáků
Milovický tým Florbalové akademie vyrazil do Kutné Hory, kde měl na programu původně čtyři zápasy. Nicméně hned ten první, proti Drakům z Říčan, se neodehrál a byl konzumován ve prospěch Akademie. V dalších zápasech však už chlapci hájící barvy Florbalové akademie mohli předvést své umění - proti Vikingům z Kobylis si připsali vysoké vítězství 8:3, poté po lítém boji padli s Bohemians 8:4 a na závěr přehráli domácí tým 6:1.

Florbalová akademie MB C vs. Viking TJ Kobylisy B - 8:2
FbŠ Bohemians Praha 4 bílí vs. Florbalová akademie MB C - 8:4
Florbalová akademie MB C vs. FBC Kutná Hora bílí - 6:1

Liga veteránů
V našem výčtu týmů nesmí chybět ani výsledky těch nejzkušenějších - na hřišti se představil i tým veteránů, který v rámci patnáctého kola odehrál dva zápasy. V prvním proti Panthers Praha si mladoboleslavský tým připsal vysokou výhru 2:12, na které se mimo jiné podíleli se šesti body Lukáš Studený (5+1) a Jaromír Ekl (2+4). Ve druhém utkání naši borci bohužel nestačili na soupeře z Black Angels a prohrávají 5:9.

Panthers Praha vs. Florbalová akademie MB - 2:12
Florbalová akademie MB vs. BLACK ANGELS - 5:9