19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
251_20231219_193927.jpg

Víkendový souhrn: Mladoboleslavský florbalový maraton

O víkendu proběhl v mladoboleslavské Nové MSH florbalový maraton. V sobotu se doma představili starší žáci, po kterých vyzvaly naše ženy soupeřky z Plzně. V neděli pak domácí publikum fandilo starším žákyním a florbalový den uzavřely opět naše ženy, tentokrát proti Panthers Praha. Jak vše dopadlo? A jak se dařilo týmům, které vyrazily na půdu soupeřů? To se dovíte na následujících řádcích.

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
V 17. kole přivítaly mladoboleslavské florbalistky soupeřky z Plzně. Utkání bylo dlouho vyrovnané a beze změny skóre. To se měnilo až v těsném závěru první části, když se o první gól postaral hostující celek. Holky z Bolky ovšem vletěly do druhé třetiny a hned dokázaly po několika vteřinách nejenom srovnat, ale skóre i otočit ve svůj prospěch. Do konce druhé třetiny Plzeň přidala druhý gól a tak se ve třetí třetině začínalo od pomyslného začátku. V závěru utkání chtěly plzeňské hráčky o chlup víc, což jim přineslo konečnou výhru 3:4. Hodnocení trenéra Jana Kovačíka: "Dneska ztracené utkání. Soupeř nám umožnil být ve hře. Pokud nejde celý tým za výhrou, tak ta výhra nemůže přijít. Gratuluji soupeři za utkání a doufám, že si z toho vezmeme ponaučení do dalších vyrovnaných soubojů, kde nestačí jen florbalová dovednost a fyzická připravenost."

Ani v nedělním 18. kole se našim ženám nezadařilo i přesto, že výkon byl o proti tomu sobotnímu lepší. Proti gólmance Panthers se ovšem dokázaly prosadit pouze jednou a tak po prohře 1:4 přicházíme o další tři body. Jan Kovačík k utkání poznamenal: "Dnešní utkání bylo lépe odehrané, jak to včerejší. Holky i přes oslabenou sestavu makaly a nevzdaly se, bohužel stále musíme na některých věcech zapracovat a zlepšit je. Soupeřům děkujeme za utkání a přejeme šťastnou cestu domů."

MITEL Florbalová akademie MB vs. FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - 3:4
MITEL Florbalová akademie MB vs. Panthers Praha - 1:4

MITEL Florbalová akademie MB, foto: TOFID.czLiga starších žákyň
Naše starší žákyně se poprvé v této sezóně představily na domácí půdě. Z jejich ligového turnaje připravujeme detaily, které naleznete na našem webu během středy. (Aktualizace 20.12. 19:10:  Odkaz na článek z domácího turnaje na konci tohoto článku).

FAMB vs. Tatran Střešovice - 3:2
FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FAMB - 2:0
FAMB vs. ACEMA Sparta Praha - 3:5

Gabriela Picková, Starší žákyně FAMB, foto: TOFID.czLiga elévek

Jedním z týmů, které o třetím adventním víkendu vyrážely na půdu soupeřů, byly naše elévky z týmu bílých. Reportáž z jejich turnaje vám přinášíme v samostatném článku, který pro nás připravil Luděk Slabý (odkaz na konci tohoto článku).

BLACK ANGELS vs. FAMB bílé - 3:1
FAMB bílé vs. SK Dvojka Praha - 0:9
FbŠ Bohemians zelené vs. FAMB bílé - 4:4
FAMB bílé vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1:4

Elévky FAMB bílé, foto nám zaslala Lucie Slabá


CHLAPCI

Liga starších žáků
Sobotní dopoledne bylo ve znamení ligového turnaje našich starších žáků. Ti v prvním zápase přivítali soupeře z Kralup. I přes ne příliš výrazný výkon, ukázali naši kluci velkou produktivitu, díky níž rozstříleli soupeře vysoko 2:9. Ve druhém zápase si dokázali poradit florbalisté Mladé Boleslavi s nepříjemnými žihadly pražských Vos a opět zvítězili vysoko 2:10. Třetí utkání bylo proti Sokolu z Rudné bylo dlouho vyrovnanou bitvou. V druhé části ovšem spustili mladoboleslavští hráči další kanonádu a zaslouženě vyhráli i po třetí, tentokráte 1:6.

Kralupy Wolves vs. FAMB - 2:9
FBK Fat Pipe Vosy Praha vs. FAMB - 2:10
Sokol Rudná vs. FAMB - 1:6

Starší žáci FAMB, foto: Tara Klímová


Přebor starších žáků
Milovický tým starších žáků se v sobotu představil na palubovce v Čelákovicích. Hráči Florbalové akademie si přivezli dvě vítězství, jednu remízu a jednu prohru, což pro ně znamenalo druhé místo ve 3. koši přeboru.

Orka Milovice vs. FAMB C - 2:7
TJ Sokol Královské Vinohrady B vs. FAMB C - 1:0
FAMB C vs. FBC Kutná Hora bílí - 4:3
FAMB C vs. FBC Pitbulls Kolín modří - 3:3


Florbalová akademie děkuje všem svým hráčům za reprezentaci našeho klubu během celého podzimu, děkujeme i fanouškům za jejich neutuchající podporu našich týmů. Děkujeme i všem, kteří nám pomáhají při organizaci našich domácích turnajů a zápasů.

Všem pak přejeme klidné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a hodně zdraví a štěstí do nového roku 2024.

Těšíme se, až se s vámi v novém roce zase potkáme na hřištích.

Související články

Florbalová akademie MB
250_20231218_164729.jpg

Liga elévek: Tým bílých statečně bojoval v 1. koši

O víkendu se hrálo 5. kolo Ligy elévek a náš tým bílých, pod vedením trenéra Vladimíra Kopeckého, vyrazil ke svým zápasům v nejvyšším prvním koši do Sportovní haly ZŠ Campanus na Chodově. Luděk Slabý pro nás na následujících řádcích shrnul, jak se našim dívkám dařilo.