Víkendový souhrn: Muži i dorostenky se představili před domácím publikem

Přinášíme vám tradiční víkendový souhrn z florbalových hřišť, na která vyběhly naše týmy. Fotogalerii ze zápasu Divize i z 1. ligy dorostenek naleznete na Fllickru Florbalové akademie (odkaz na konci článku).

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
Na naše ženy čekala o víkendu dvě ligová kola na jihu Čech. V sobotu vyrazily do Českých Budějovic. Již v úvodu utkání jsme ustáli trestné střílení, v osmé minutě nás Bára Klikarová dokonce poslala do vedení. Domácí ovšem do konce třetiny dokázaly dvěma brankami skóre otočit. Ve druhé třetině bylo opět díky Báře Klikarové srovnáno. Ve třetí třetině se podařilo jihočeškám odskočit do dvougólového vedení. Na to už dokázala odpovědět pouze Michaela Bauerová trefou pět vteřin před koncem.

V nedělním utkání se mladoboleslavské florbalistky představily na půdě Rudých Dračic z Týna nad Vltavou. Na půdě posledního týmu první ligy naše hráčky nepřipustily žádné překvapení a tak si z tohoto utkání odváží tři body za vítězství 4:10. Šesti kanadskými body se v zápase blýskly Markéta Žbánková (3+3) i Marie Jirková (2+4).

SK Meťák České Budějovice vs. MITEL Florbalová akademie MB - 4:3
Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn vs. MITEL Florbalová akademie MB - 4:10

2. liga žen
V neděli měla na programu 16. kolo i 2. liga žen. V prvním utkání se náš B tým utkal s B týmem FbŠ Bohemians. Hráčky Florbalové akademie si vytvořily dvougólový náskok, který ovšem soupeřky dokázaly ve druhé třetině třemi góly smáznout a vedení urvaly pro sebe. V závěru druhé třetiny se Akademičkám podařilo vstřelit vyrovnávací gól. V závěrečné třetině se radovaly už jenom soupeřky a Florbalová akademie tak po prohře 3:5 opouštěla hřiště bez bodu.

Ve druhém utkání proti pražským Wizard náš tým prohrával po prvním třetině již 1:4. Ve druhé třetině se florbalistkám Akademie podařilo vstřelit dvě branky a dotáhly se na dostřel. V poslední třetině už další góly nepadly, a tak ani z druhého zápasu si náš tým nepřiváží žádný bod.

FbŠ Bohemians B vs. Florbalová akademie MB B - 5:3
Florbalová akademie MB B vs. Wizards DDM SO Praha 10 - 3:4

3. liga žen
Náš C tým žen si naopak přiváží plný počet bodů, když o víkendu dokázal porazit nejprve soupeřky z týmu FBC Žraloci Příbram a poté si poradily i se soupeřkami z USK Slavia Liberec.

FBC Žraloci Příbram vs. Florbalová akademie MB C OB - 1:2
USK Slavia Liberec vs. Florbalová akademie MB C OB - 0:5

1. liga dorostenek
Náročný víkend měly naše dorostenky doplněné o některé starší žákyně. Již v pátek na ně čekala dohrávka sedmého kola proti FbŠ Bohemians. Holkám se páteční zápas výsledkově nepovedl a z Prahy si přivezly porážku 1:3

Hned v neděli na naše dívky čekalo deváté ligové kolo, v rámci kterého se představily před domácím publikem. První utkání proti Black Angels nepřineslo z naší strany moc pohledný výkon a Andělé z Prahy si tak odváží zasloužené tři body za výhru 6:3. Ve druhém nedělním utkání proti Spartě předváděly naše mladé florbalistky diametrálně odlišnou hru, která jim přinesla konečné vítězství 4:2

Florbalová akademie MB vs. FbŠ Bohemians - 1:3
BLACK ANGELS vs. Florbalová akademie MB - 6:3
Florbalová akademie MB vs. ACEMA Sparta Praha - 4:2

Black Angels vs. FAMB, foto: TOFID.cz

MUŽI a CHLAPCI

Divize C
Divize C měla v sobotu na programu své dvacáté kolo a mladoboleslavští borci přivítali na domácím hřišti soupeře z Jablonce. Již v úvodu utkání vychytal Vojtěch Šimon jablonecké trestné střílení. První branka tak padla až ve dvanácté minutě, kdy se k radosti domácích fanoušků trefil Michal Stehlík. Do konce první třetiny pak padlo po jednom gólu na každé straně a do druhé třetiny se tak vstupovalo za stavu 2:1. I druhá třetina vyšla lépe domácím, kteří si dokázali vytvořit třígólový náskok. Když se hráčům Akademie podařilo ve třetí třetině navýšit náskok na pět branek, zdálo se být rozhodnuto. Jenže borci z Jablonce se rozhodně nechtěli vzdát bez boje a ještě se nadechli k závěrečnému tlaku. Tomu ovšem zodpovědným přístupem dokázali mladoboleslavští hráči odolat a tři body tak zůstávají ve městě automobilů.

V neděli pak naopak tým Florbalové akademie vyrazil směrem na sever, kde se utkal s libereckými pantery v rámci předehrávky jednadvacátého kola. V tomto vyrovnaném utkání se Akademie sice dostala do dvoubrankového úprku, nicméně hned na druhý gól panteři dokázali odpovědět také dvěma brankami. Ve druhé třetině jsme se na chvilku opět dostali do vedení, nicméně panteři opět dokázali rychle odpovědět. Před koncem třetiny se domácí navíc dostali do vedení. Ve třetí třetině liberečtí navýšili náskok na čtyři branky. Boleslavští bojovali do poslední vteřiny, nicméně se jim podařilo skóre již pouze zkorigovat na konečných 7:5.

Florbalová akademie MB vs. FLORBAL JABLONEC - 8:4
FBC Panthers Liberec vs. Florbalová akademie MB - 7:5

FAMB vs. FLORBAL JABLONEC, foto: TOFID.cz

3. liga juniorů

Do bojů o víkendu zasáhl i juniorský tým Akademie. V zápase proti Kutné Hoře vyšla našim zástupců první třetina, když se dvakrát prosadil Marek Homolka. Bohužel ve zbylých dvou třetinách úřadovala Kutná Hora, která pěti góly otočila zápas ve svůj prospěch. I ve druhém utkání proti Black Angels šli mladoboleslavští florbalisté do dvoubrankového vedení. Nicméně soupeř dokázal třemi góly otočit. Florbalová akademie ještě v závěru druhé třetiny srovnala na 3:3. Black Angels šli v úvodu posledního dějství znovu do vedení, které již dokázali ubránit a mladoboleslavští junioři tak vyšli i v tomto utkání naprázdno.

Florbalová akademie MB vs. FBC Kutná Hora - 2:5
Florbalová akademie MB vs. BLACK ANGELS - 3:4