Související zápasy

Florbalová akademie MB

Víkendový souhrn: O víkendu pokračovalo play-off 1. ligy žen

Uplynulý víkend přinesl týmům Florbalové akademie další zajímavé souboje. Vyřazovací částí pokračovala 1. liga žen, osmifinálová série měla na programu atraktivní souboje mezi boleslavskými lvicemi a tygřicemi z Nehvizd. Před domácím publikem se rovněž představily starší žákyně, které v Mladé Boleslavi přivítaly elitní týmy z prvního koše Ligy starších žákyň. Na konci článku naleznete odkaz na fotogalerii z druhého utkání play-off žen. Fotogalerii z turnaje starších žákyň pro vás připravujeme.

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
Ženy si v 1. kole play-off zajistily účast v osmifinále, ve kterém narazily na tým Prague Tigers. Série začínala sobotním zápasem na půdě tygřic. V zápase šla Mladá Boleslav sice dvakrát do vedení, ale tygřice své území rozhodně nechtěly dát zadarmo a výsledek v zápase plném emocí, otočily ve svůj prospěch.

Nedělní zápas v Mladé Boleslavi začal opět lépe pro Florbalovou akademii. Domácí florbalistky si vytvořily dvoubrankový náskok, na který ovšem ještě do konce první třetiny dokázaly soupeřky jednou odpovědět. Druhá třetina sice přinesla šance na obou stranách, ale balónek za záda gólmanky se podařilo dostat pouze hostujícímu týmu, který srovnal na 2:2. Tygřice navíc ve třetí třetině přidaly třetí branku. Tento moment jakoby naštěstí polil mladoboleslavské lvice živou vodou. Florbalistky akademie nezlomil ani neuznaný gól a dále se snažily alespoň o vyrovnání. To přišlo 27 vteřin před závěrečným hvizdem, když se prosadila Kristýna Gocová. Zápas směřoval do prodloužení, kterému řekla důrazné „NE“ mladoboleslavská Markéta Žbánková. Chyběla poslední vteřina do konce utkání, když Markéta na dvakrát propálila vše, co jí stálo v cestě, a Městskou halu zaplavila obrovská vlna radosti.

Osmifinálová série se tak přesouvá zpět do Nehvizd, kde se odehraje rozhodující zápas. Ten je naplánován na středu 12. 03. od 20:00 h.

Prague Tigers Nehvizdy vs. MITEL Florbalová akademie MB - 9:3
MITEL Florbalová akademie MB vs. Prague Tigers Nehvizdy - 4:3

Markéta Žbánková, FAMB; foto: TOFID.cz

2. liga juniorek
Dosud neporažený tým mladoboleslavských juniorek vyrazil v neděli do Prahy k devátému ligovému kolu. V něm na hráčky Florbalové akademie čekaly soupeřky z Tatranu Střešovice a z Dobrušky. Bohužel ani v jednom ze zápasů se tentokrát našemu týmu nezadařilo a poprvé v této sezóně jsme ochutnali hořkost porážky.

Tatran Střešovice B vs. Florbalová akademie MB - 6:3
Florbalová akademie MB vs. FBC Dobruška - 2:3

Liga starších žákyň
Starší žákyně Florbalové akademie přivítaly v sobotu na domácí půdě v Nové MSH desátý ligový turnaj. Úvodní duel proti Bohemians přinesl vyrovnaný zápas. Holky z Bolky se do vedení dostaly v šesté minutě první části, když se po závaru před brankou dokázala prosadit Majda Vilhelmová. V zápase kralovaly brankářky obou týmů a tak další branka přišla až v závěru poslední části. Balónek nešťastně přeskočil bezmocnou Nikču Kašparovou v mladoboleslavské brance a děvčata se tak nakonec rozešla smírně 1:1.

Ve druhém utkání naše dívky vyzvaly soupeřky z Chodova, které vedou ligovou tabulku. I přesto, že Akademičky předváděly zodpovědný a bojovný výkon, do vedení se dostal Chodov. Soupeřky navíc v druhé části přidaly i druhý gól. Závěr druhé části ale patřil mladoboleslavským - Terka Hrdličková dokázala hattrickem vývoj utkání zvrátit, vítězství Akademie pak čtvrtým gólem pečetila Majda Vilhelmová.

V boji o první místo v nejvyšším koši se mladoboleslavské dívky střetly se soupeřkami ze Sparty. Na úvodní branku Sparťanek dokázaly holky z Bolky ještě odpovědět. Pak už naše dívky opustilo pomyslné štěstíčko a i přes bojovný výkon, který hráčky před domácím publikem převáděly, podlehly pražskému týmu 1:4

Liga mladších žáků
Chlapci reprezentující FAMB v Lize mladších žáků vyrazili do SH v Kobylisech, kde na ně čekala tři utkání - postupně se utkali s týmy FbŠ Bohemians Praha 4 černí, Orka Čelákovice black a FBK Fat Pipe Vosy Praha. Z těchto tří duelů si přivážíme jednu výhru, dvě prohry a hromadu zkušeností.

Soutěž mladších žáků 3+1
V Soutěži mladších žáků nás reprezentují dva týmy, přičemž oba odehrály svá utkání v rámci třetího koše v Milovicích.

Domácí tým milovických (FAMB C) se postupně utkal se soupeři z týmů Florbal Pro Beroun - Zdice, Eduino - Sadovka a Tatran Střešovice, z nichž vytěžil jednu výhru a dvě prohry.

B tým se pro změnu utkal s týmy Tatran Střešovice, Floorball Club FALCON a Florbal Pro Beroun - Zdice. Chlapci se tentokrát z výhry neradovali, i přesto, že poslední zápas přinesl obrovskou přestřelku, kterou FAMB prohrála jen o jednu branku.