Florbalová akademie MB

Víkendový souhrn: Šest bodů pro naše ženy

I o svátečním víkendu byly týmy Florbalové akademie v akci. Na následujících řádcích vám tak přinášíme přehled toho, jak se našim týmům dařilo.

ŽENY a DÍVKY

Ženské áčko mělo na programu dva duely, oba před domácím publikem. V sobotu zavítaly do Mladé Boleslavi soupeřky z Českých Budějovic. V první třetině to vypadalo na pořádnou přetahovanou o skóre. Druhá třetina už vyzněla jasně pro mladoboleslavské hráčky, které si pohlídaly, aby tři body zůstaly doma. Vítězství 12:4 stručně ohodnotil i trenér Jan Kovačík: "V první třetině jsme si mysleli,že se dá hrát florbal bez pohybu. O pauze se toho dost řeklo a od druhé třetiny byl zápas na naší straně. Děkuji holkám, soupeři, divákům a rozhodčím."

V neděli jsme přivítali na mladoboleslavské půdě Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ z Týna. I přes jednoznačné vítězství 9:1 si hráčky Florbalové akademie odnášejí poznatky, na kterých je potřeba zapracovat do dalších utkání: "Mise splněna. 6 bodů zůstává doma. Dnes bylo náročné udržet se v tempu. Nepřizpůsobovat se tempu. Musíme zlepšit koncetraci a pohyb hráček bez balónu. Branek by bylo dnes mnohem více, kdyby jsme si vytvářeli lepší kombinace a zapojovali se do útoku ve více hráčích. Tento víkend přinesl nejen 6 bodů ale i určité zkušenosti. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům."

Na nedělním programu byla i 2. liga juniorek. V prvním zápase třetího kola čekaly na naše dívky soupeřky z béčka Tatranu. V utkání, ve kterém se s góly velmi šetřilo, nakonec zvítězily hráčky Florbalové akademie těsně 2:1. Ve druhém duelu proti Dobrušce šly naše florbalistky dvakrát do vedení, nicméně soupeřky dokázaly dvakrát najít odpověď a tak se oba týmy nakonec rozešly smírně 2:2. Naše juniorky tak i po třetím kole nepoznaly hořkost porážky a se 16 body vedou ligovou tabulku.

Třetím kolem pokračovala rovněž 3. liga žen. I v této soutěži byly naše zástupkyně stoprocentní, když si dokázaly připsat 6 bodů za vítězství 1:5 nad týmem FbK Neveklov a poté 5:3 nad FAT PIPE Start98 C.

MUŽI a CHLAPCI

Na domácí půdě se o víkendu představili i naši divizní muži. Těm se bohužel před domácím publikem nezadařilo tak jako ženám a po prohrách 2:7 s TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem a 9:10 s Panthery z Liberce  odchází z víkendových bojů bez bodů.

V neděli vyrazili pro body i naši dorostenci, na které čekaly dva zápasy v rámci třetího kola 3. ligy dorostenců. Ti v prvním duelu narazili na soupeře z Neratovic, nad kterými nakonec zvítězili 4:5. Ve druhém utkání proti FBC Slavia Praha naši hoši nestačili na svého soupeře a po prohře 6:9 poprvé v této sezóně ztrácejí ligové body.

Posledním mladoboleslavským týmem, který vyběhl na florbalová hřiště pro body do ligové tabulky, byli naši veteráni. Ti nejprve získali tři body za vítězství 5:4 nad Medvědy Severu z České Lípy a poté vyšli bodově naprázdno v utkání s libereckými Crazy boys, kterým podlehli vysoko 18:4.

Děkujeme všem týmům za reprezentaci Florbalové akademie, gratulujeme k vítězstvím. Rovněž děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit naše týmy na jejich zápasy.