Víkendový souhrn: Skončila základní část 1. ligy žen

Florbalová akademie má za sebou další nabitý víkend plný florbalu, v rámci kterého se mladoboleslavské týmy představily na hřištích soupeřů.

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
První liga žen měla na programu dvě kola, která uzavírala základní část. Na tým Florbalové akademie čekal v sobotu duel proti zebrám z Nového Strašecí. Mladoboleslavským děvčatům sice utekl úvod utkaní, nicméně netrvalo dlouho a hráčky Akademie dokázaly odpovědět na úvodní gól hned dvěma brankami. V dalším dějství pak lvice z Mladé Boleslavi už jenom zvyšovaly svůj náskok. Hattrickem v zápase zaujala Kristýna Gocová. Trenér Jan Kovačík dodal k výkonu mladoboleslavských žen: „Dneska holky dostaly za cíl si zápas užít, načerpat dobrou florbalovou náladu do vyřazovacích bojů a hlavně se nezranit. Myslím, že se vše povedlo. Dneska velká pochvala naší gólmance, která předvedla sebejistý výkon a kolikrát až exhibiční zákroky, které byly pochváleny i domácím chlapeckým publikem. Děkujeme chlapcům za atmošku, rozhodčím a soupeřkám.“

K závěrečnému zápasu základní části vyrazily ženy do Chomutova. Ten si úvodu vytvořil náskok dvěma góly. Poté se ovšem dostala ke slovu mladoboleslavská Barbora Špačková a čistým hattrickem za necelé čtyři minuty chomutovské soupeřky natolik šokovala, že si musely již na začátku třinácté minuty vzít timeout. Bohužel ze strany Akademie to bylo vše, ve druhé třetině se hráčkám dokonce nepodařilo vystřelit na chomutovskou branku. A tak soupeř trestal a za konečné vítězství 5:3 získal poslední tři body základní části.

Florbalová akademie skončila po základní části na sedmém místě a pro první kolo play-off jim tak byly přiřazeny Zebry z Nového Strašecí. První utkání se hraje v sobotu 2. 3. od 18.00 h v Nové MSH v Mladé Boleslavi, kam vás srdečně zveme. Druhý zápas se odehraje hned v neděli od 12:00 h ve Sportovní hale Slaný - Háje.

TJ Sokol Nové Strašecí vs. MITEL Florbalová akademie MB - 3:10
Florbal Chomutov vs. MITEL Florbalová akademie MB - 5:3

3. liga žen
Na ligová hřiště v sobotu vyběhly i ženy mladoboleslavského „C“ týmu. V prvním zápase proti béčku pražské Sparty se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech, když duel skončil po základní části 2:2. V nájezdech byly bohužel úspěšnější soupeřky ze Sparty. Ve druhém utkání proti kolínským pitbulkám byly boleslavské florbalistky úspěšnější. Po dvou vyrovnaných třetinách přišla poslední třetina, ve které hráčky Akademie třemi góly rozhodly zápas ve svůj prospěch.

Florbalová akademie MB C vs. ACEMA Sparta Praha B - 2:3pn
Florbalová akademie MB C vs. FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky - 5:4

2. liga juniorek
Rovněž na juniorky čekalo další kolo jejich soutěže, ke kterému vyrazily do Dobrušky. V prvním zápase holky z Bolky dominovaly a tak si po 45 minutách připsaly tři body za vysoké vítězství 8:0 proti týmu FbK Orlicko-Třebovsko. Třemi góly a dvěma asistencemi se blýskla Eliška Pavlíčková. I druhé utkání Akademičky suverénně ovládly a vysokou výhrou si upevnily svou vedoucí pozici v lize. Na výsledku se čtyřmi góly podílela Tereza Hakenová, po třech brankách si připsaly Vendula Řeřichová a Eliška Pavlíčková.

Florbalová akademie MB vs. FbK Orlicko-Třebovsko- 8:0
Finance Novák FBK Jičín vs. Florbalová akademie MB - 1:10

Juniorky FAMB, foto: František Hrdlička

Liga starších žákyň
Na půdu pražské Sparty vyrazila děvčata v rámci ligy starších žákyň. Těm se zejména první dva nedělní zápasy nepovedly. Proti Chodovu i domácí Spartě předvedly velmi podprůměrný výkon a zcela zaslouženě musely bojovat o udržení se v prvním koši. V zápase o udržení se střetly s nováčkem v prvním koši - týmem ze Světlé nad Sázavou. Dívky ze Světlé při své premiéře v nejvyšším koši předváděly proti silnějším soupeřům velmi sympatickou a vyrovnanou hru a na mladoboleslavské florbalistky rozhodně nečekal jednoduchý zápas. Naštěstí Akademičky v sobě do posledního zápasu probudily ty lvice, které znají jejich fanoušci, a holky předvedly diametrálně odlišný výkon. I proto si nakonec připsaly vítězství 3:0 a možnost bojovat dále v nejvýkonnostnějším koši. V dalším kole, které se odehraje 9. 3., se starší žákyně představí před domácím publikem v Nové MSH v Mladé Boleslavi.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. Florbalová akademie MB - 5:1
Florbalová akademie MB vs. ACEMA Sparta Praha - 1:3
Florbalová akademie MB vs. Sklo Bohemia Světlá n. Sázavou - 3:0

Starší žákyně FAMB, foto: TOFID.cz

MUŽI a CHLAPCI

PH a SČ soutěž mužů

V sobotu se na palubovce představil i mužský B tým Florbalové akademie, který v rámci 9. kola PH a SČ soutěže odehrál dvě utkání. První utkání proti Lvům z Lysé bylo bohaté na vyloučení na obou stranách. Borci z Akademie si sice v druhé třetině vytvořili dvoubrankový náskok, nicméně soupeř ještě do konce třetiny skóre třemi trefami otočil. V závěrečné třetině se Akademii podařilo zásluhou Tadeáše Korolevyče vyrovnat a o vítězi tak musely rozhodnout nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem opět Tadeáš Korolevyč, který pro Mladou Boleslav vystřelil dva body. Druhé utkání proti C týmu pražské Slavie bylo v režii mladoboleslavských. Na vysokém vítězství se pěti brankami podílel Tadeáš Korolevyč, hattrickem se blýskl i Martin Miclík. Po úspěšném víkendu si hráči FA MB upevnili druhou pozici v tabulce.

LEV LYSÁ vs. Florbalová akademie MB B - 3:4pn
Florbalová akademie MB B vs. FBC Slavia Praha C - 10:2

3. liga dorostenců

Posledním týmem Akademie, který byl o víkendu v akci, byli dorostenci, kteří vyrazili do Králova Dvora. V prvním utkání si naši mladí hráči dokázali poradit s pražskou Spartou 4:2 a získali tak cenné tři body se soupeřem, se kterým svádí boj o čelo tabulky. Úvodní třetina druhého duelu proti Mělníku chlapcům nevyšla a soupeř si vytvořil dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině se však dvakrát prosadil mladoboleslavský Filip Drška a bylo srovnáno. Ve třetím dějství utekla Florbalová akademie soupeři o čtyři branky. I přesto že se Mělník snažil o zkorigování výsledku, boleslavští si vítězství již zkušeně pohlídali. Po dvou výhrách jsou dorostenci v čele ligy s dvoubodovým náskokem na druhou Spartu. Závěrečná dvě kola tak slibují zajímavý boj o vítěze ligy.

Florbalová akademie MB vs. ACEMA Sparta Praha black- 4:2
Floor Maniacs Mělník vs. Florbalová akademie MB - 5:8