Víkendový souhrn: Starší žáci i elévové odehráli poslední ligové turnaje

Přinášíme vám tradiční souhrn výsledků z víkendových klání týmů Florbalové akademie. Tentokráte byla v akci pouze družstva chlapců

Liga starších žáků
Liga starších žáků uzavřela svou sezónu svým dvanáctým kolem. Hráči Florbalové akademie se v něm představili ve čtvrtém koši. V úvodním utkání proti kolínským Pitbullům si mladoboleslavští chlapci vytvořili rychle tříbrankový náskok. Ještě do přestávky se Pitbulům podařilo snížit na 3:1. Akademie ovšem pokračovala ve své hře, která nakonec přinesla vítězství 6:2. Druhý zápas proti Vinohradům našim chlapcům nevyšel a soupeři podlehli 4:1, když Vinohrady o svém vítězství rozhodly až třemi trefami ve druhé části. V utkání o třetí místo v koši nastoupil boleslavský tým proti Vikingům z Kobylis. Vikingové si v první části vytvořili dvoubrankové vedení. To jim ovšem dlouho nevydrželo - v závěrečných dvou minutách první části se dokázali hráči Akademie hned třikrát prosadit a otočili skóre ve svůj prospěch. Ve druhé části Akademici nejprve ubránili dvě oslabení, a následně si svou výhru pojistili ještě dvěma dalšími přesnými zásahy.

Florbalová akademie MB vs. FBC Pitbulls Kolín zlatí - 6:2
TJ Sokol Královské Vinohrady vs. Florbalová akademie MB - 4:1
Florbalová akademie MB vs. Viking TJ Kobylisy - 5:2

Přebor starších žáků
Poslední kolo své soutěže odehráli i milovičtí starší žáci. Ti se na půdě Nové MSH v Mladé Boleslavi představili v rámci třetího koše Přeboru. V prvním duelu proti Spartě odskočili hráči Akademie svému soupeři o dvě branky. Sparta se sice ještě zmohla na vyrovnání ve druhé části. Ale závěr patřil opět Akademikům, kteří si dvěma dalšími zásahy vystřelili konečnou výhru 4:2. Ve druhém zápase si Florbalová akademie poradila se soupeřem z Kutné Hory vysoko 0:7. V dalším střetnutí náš tým nestačil na soupeře z Vinohrad. Ten si vytvořil komfortní náskok již v první třetině, který potvrdil čtvrtou brankou v úvodu druhého dějství. Akademie už pouze snižovala jedinou trefou v závěru utkání. Po této prohře si hráči Florbalové akademie spravili chuť v utkání proti Šestajovicím a díky vysoké výhře 3:7 získali i první místo ve třetím koši.

Florbalová akademie MB C vs. ACEMA Sparta Praha Yellow - 4:2
FBC Kutná Hora bílí vs. Florbalová akademie MB C - 0:7
Florbalová akademie MB C vs. TJ Sokol Královské Vinohrady B - 1:4
T.J. Sokol Šestajovice vs. Florbalová akademie MB C - 3:7

Liga elévů 3+1
Posledními zástupci Florbalové akademie, kteří si o víkendu užili radost ze soutěžních utkání byly týmy elévů. Týmy FAMB a FAMB B se potkaly ve stejném koši a kromě vzájemného zápasu se utkaly i s týmy z Kutné Hory, s Black Angels a s Olympem Florbal. V těchto zápasech si oba týmy připsaly po jedné výhře a třech porážkách.

Tým FAMB C nastoupil ve svém koši proti Bohemians, Vikingům z Kobylis, Sokolu Petrovice a pražským Wizards. Kluci po odvážných bojích přiváží jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry.

Kluci z FAMB D přivítali na mladoboleslavské půdě soupeře z SK Dvojky, z Kolína, z Chodova a z Horních Počernic. A stejně jako tým C, i oni vybojovali jednu výhru, jednu remízu a jednu prohru.