Víkendový souhrn: Starší žákyně ovládly na závěr sezóny nejvyšší koš

O uplynulém víkendu uzavřely ligovou sezónu mladoboleslavské starší žákyně, elévky, ale i ženy v rámci 3. ligy. Za mužskou složku bojovali junioři.

ŽENY a DÍVKY

3. liga žen
Poslední kolo měla na programu 3. liga žen, k němuž vyrazil C tým našich žen do Sportovní Haly v Neveklově. V prvním zápase proti Texas Longhorns se na první branku dlouho nečekalo. Již ve druhé minutě se trefily soupeřky. Za Florbalovou akademii však do minuty odpověděla Ilona Rejmanová a bylo srovnáno. V úvodu druhé třetiny se Akademie dostala do vedení díky trefě Lenky Olivové. Ačkoliv Texas srovnal, ještě v závěru si Akademie své vedení vzala zpět poté, co se prosadila Helena Eichingerová. Stejná hráčka v úvodu závěrečné části navýšila náskok na 2:4. Po zbytek třetiny ovšem úřadovaly soupeřky z Texasu, které třemi přesnými zásahy otočily vývoj utkání ve svůj prospěch.

Druhé utkání proti domácímu Neveklovu bylo rozhodnuto prakticky během první třetiny, ve které si soupeřky vytvořily čtyřbrankové vedení. Ani tři mladoboleslavské góly během druhé třetiny nezvrátily vývoj a Akademie si tak v posledním utkání připisuje vysokou porážku 4:10.

Po jedenácti kolech tak Ovocná báze FAMB končí na celkovém 7. místě, když si v sezóně připsala 28 bodů za devět vítězství, jednu porážku v prodloužení a deset porážek v regulérní hrací době.

Texas Longhorns vs. Florbalová akademie MB C OB - 5:4
Florbalová akademie MB C OB vs. FbK Neveklov - 4:10

Liga starších žákyň
I na ligu starších žákyň čekalo poslední ligové kolo, ke kterému naše dívky vyrazily na půdu pražského Chodova. V úvodním utkání nejvyššího koše poměřily své síly se soupeřkami z Wizards. Na dívkách z města automobilů bylo vidět, že si přijely poslední ligový turnaj užít a již ve čtvrté minutě se prosadila Lucie Řídková. Pomyslný klid na florbalky přidala druhou trefou hned po přestávce Nela Sporyschová. Ta se v polovině druhé části prosadila i po druhé a na konečných 0:4 pečetila v závěrečných vteřinách Kristýna Nosková.

Do druhého utkání vyběhly holky z Bolky proti silným soupeřkám z Tatranu. Mladoboleslavské hráčky se ovšem nezalekly a hra se tak přelévala ze strany na stranu. V závěru první části přežily Akademičky oslabení a ihned poté Lucie Řídková přidala i vedoucí branku. Úvod druhé části přinesl další dvouminutový trest pro Florbalovou akademii. Díky důsledné a bojovné hře čtveřice na hřišti, ale i bezchybnému výkonu Nikoly Kašparové v brance jsme ustáli i toto oslabení. V 19. minutě poté pojistila vítězství Nela Sporyschová.

Nela Sporyschová, foto: TOFID.cz

V utkání o první místo v prvním koši se mladoboleslavské dívky utkaly s týmem Bohemians. Úvodní část nám přinesla bojovný výkon obou družstev, po jedné přesilové hře na obou stranách, mnoho šancí, ale díky výkonům brankářek se skóre neměnilo. První trefu do černého tak zapsala Majda Vilhelmová až ve třetí minutě druhé části. Bojovná Bohemka ovšem dokázala vyrovnat. V závěru duelu se musela Akademie opět popasovat s oslabením. V tom sou ovšem mladoboleslavské dívky silné a ani tentokráte se soupeřkám nepodařilo početní výhodu využít. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. V těch se postupně prosadila Míša Řídková i Tereza Hrdličková, a protože Nikča Kašparová v brance vychytala oba nájezdy soupeřek, mohly si starší žákyně Florbalové akademie vychutnat na závěr ligy i vítězství v prvním koši.

Kristýna Nosková, foto: TOFID.cz

Po úspěšné sezóně a vzrůstajícím výkonu našich dívek se holky z Bolky umístily na celkovém 5. místě ligové tabulky. Po celou dobu se jim podařilo udržet nejvyšší ligový koš, ve kterém sváděly vyrovnané souboje s nejsilnějšími týmy této ligy. Pochvalu nejenom dívkám tlumočil za trenérský tým František Hrdlička: „Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčkám za letošní sezónu, za jejich nasazení v trénincích i za to, že se i v důležitých zápasech ukázaly jako jeden tým. Zároveň chceme poděkovat všem rodičům za jejich podporu, nasazení, výpomoc při domácích zápasech a hlavně za diváckou kulisu, která holky táhla k vítězstvím. Díky všem, jsme na vás hrdí, vaši trenéři.“

Wizards DDM SO Praha 10 vs. Florbalová akademie MB - 0:4
Florbalová akademie MB vs. Tatran Střešovice - 2:0
Florbalová akademie MB vs. FbŠ Bohemians zelené - 2:1pn

Liga elévek

Rovněž oba týmy našich elévek se o víkendu rozloučily se sezónou. Tým modrých i bílých měl na programu zápasy v rámci nejvýkonnostnějšího prvního koše. Kromě vzájemného zápasu se oba týmy střetly i se soupeřkami z SK Dvojky, Black Angels a z vinohradského Sokolu. A aby si naše vycházející hvězdy neměly co závidět, tým modrých i bílých si po bojovném výkonu přiváží shodně po jedné výhře a třech porážkách.

CHLAPCI

3. liga juniorů

Posledním týmem Florbalové akademie, který uzavíral o víkendu svou ligovou sezónu, jsou junioři. Ti se navíc představili na domácí půdě. V prvním zápase přivítali soupeře ze Startu98. První část branku nepřinesla, na tu si domácí museli počkat až do 15. minuty, kdy se prosadil Filip Drška. Start sice dvěmi slepenými trefami otočil výsledek ve svůj prospěch, ale boleslavští borci dokázali ještě do konce druhé třetiny odpovědět. Postupně se prosadili Petr Gergelits, Pavel Šlejhar a Michal Šeda. Ve třetí třetině se za Mladou Boleslav prosadil ještě Vít Beneš a Florbalová akademie si tak připsala tři body za vítězství 2:5.

Druhé utkání bylo výrazně chudší na góly. Skóre otevřeli Draci z Říčan až ve druhé třetině. Ve třetí třetině využil Marek Homolka z Akademie nabídnutého trestného střílení a bylo srovnáno. Tento stav již vydržel až do konce a o vítězi tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch rozhodli Draci z Říčan o svém vítězství až v osmé sérii.

Se 24 body za osm výher (dvě z toho v prodloužení) a dvanáct proher (dvě z toho až v prodloužení) se junioři Florbalové akademie umístili na celkovém 7. místě.

FAT PIPE Start98 vs. Florbalová akademie MB - 2:5
FBC Draci Říčany B vs. Florbalová akademie MB - 2:1pn

Všem týmům děkujeme za skvělou reprezentaci v uplynulém ročníku.