Víkendový souhrn: Ženy úspěšné v prvním kole play-off

Víkend byl ve znamení začínajícího play-off 1. ligy žen, nicméně na hřištích se představily i další týmy Florbalové akademie. Jak se jim dařilo?

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
O víkendu začala vyřazovací část 1. ligy žen. Jednotlivé série se hrají na dvě vítězná utkání. Sedmé místo po základní části přisoudilo mladoboleslavským lvicím za soupeře zebry z Nového Strašecí, které skončily na místě dvanáctém. Díky lepšímu umístění tak holky z Bolky začínaly na domácí půdě.

V sobotním duelu se na branku čekalo až do jedenácté minuty, kdy se prosadila boleslavská Klára Hukalová. Do té doby vládly brankářky, zejména pak Klára Šimonová, která předváděla neuvěřitelné zákroky, v nichž pokračovala po celou dobu utkání. Do konce třetiny se Mladá Boleslav prosadila ještě dvakrát. Na začátku druhé třetiny se sice jednou prosadily i zebry, nicméně poté se již opět radovaly mladoboleslavské lvice. Třetí třetina přinesla gólovou přestřelku. Boleslavský tým, který navýšil své vedení až na rozdíl sedmi branek, usnul a soupeřky z Nového Strašecí se toho pokusily využít. Nicméně překvapení se již nekonalo a my si po vítězství připisujeme první důležité vítězství 10:5.

K nedělní odvetě vycestovala Florbalová akademie do Slaného. Zde se čeká na první gól dvacet vteřin - po asistenci Barbory Špačkové posílá Mladou Boleslav do vedení Kristýna Gocová. V polovině třetiny přidává Florbalová akademie ještě dva góly, na které Nové Strašecí odpovídá pouze využitou přesilovkou v závěru třetiny. Druhá část začíná stejně jako ta první - Gocová po padesáti vteřinách využívá asistence od Špačkové a Boleslav vede 1:4. Ve 33. minutě pak Gocová přidává další branku Akademie. Úvod posledního dějství opět patří dvojici Gocová - Špačková, které si obrátily role - na vstřelení branky jim tentokráte stačilo třiadvacet vteřin. Soupeřky z Nového Strašecí se rozhodně nechtějí vzdát zadarmo a brankové manko se snaží smazat. Vytvořený náskok si ale holky z Bolky pohlídaly a po vítězství 3:6 postupují do osmifinále.

V osmifinálové sérii čekají na lvice Florbalové akademie tygřice z Prague Tigers Nehvizdy. Zápasy jsou na programu v sobotu 9. 3. (SH ZŠ Nehvizdy) a v neděli 10. 3. (Nová MSH Mladá Boleslav).

Fotogalerii ze sobotního utkání naleznete na Flickru Florbalové akademie MB (odkaz na konci článku).

MITEL Florbalová akademie MB vs. TJ Sokol Nové Strašecí - 10:5
TJ Sokol Nové Strašecí vs. MITEL Florbalová akademie MB - 3:6

1. liga dorostenek
Jedenáctým kolem pokračovala i liga dorostenek, v němž se naše dívky představily v Kunraticích. V úvodním utkání proti Tatranu Střešovice dívky z Akademie sice otevřely skóre, nicméně soupeřky dokázaly třemi brankami skóre otočit. Holky z Bolky to však nevzdaly a díky dvěma brankám vybojovaly remízu v základním hracím čase. O vítězi proto rozhodovaly nájezdy, které vyšly lépe Střešovicím.

Ve druhém utkání šla do vedení Bohemka gólem v šesté minutě. Výsledek 1:0 poté vydržel až do poloviny třetí třetiny, kdy se spustily brankové hody. Ty bohužel nevyšly šťastně pro mladoboleslavské hráčky, které utrpěly konečnou porážku 4:2.

Florbalová akademie MB vs. PSN Tatran Střešovice - 3:4pn
FbŠ Bohemians vs. Florbalová akademie MB - 4:2

Liga elévek 3+1
Soutěžní víkend si užily i oba týmy elévek, které se představily na domácí půdě ve SH Gymnázia Dr. Pekaře. Na tým bílých čekala čtyři utkání proti pražským týmům Black Angels, FAT PIPE FLORBAL CHODOV, SK Dvojka Praha a FbŠ Bohemians. Dívky vybojovaly jedno vítězství, jednu remízu a dvakrát zažily porážku. Na tým modrých čekala rovněž čtyři utkání, a to proti TJ Sokol Královské Vinohrady, FbŠ Bohemians, Rudné Panthers Praha a Tatranu Střešovice. Tým modrých své soupeře převálcoval a připsal si vítězství ve všech čtyřech zápasech.

MUŽI a CHLAPCI

Liga veteránů
Z mužských týmů se na hřišti představili mladoboleslavští veteráni. Ti si z víkendového klání přiváží sedm bodů do tabulky za vysoké vítězství 9:1 nad Medvědy Severy z České Lípy, remízu 3:3 s Black Angels a další vysokou výhru nad týmem FBC Česká Lípa.

Florbalová akademie MB vs. FBC Medvědi Severu Česká Lípa - 9:1
BLACK ANGELS vs. Florbalová akademie MB - 3:3
FBC Česká Lípa vs. Florbalová akademie MB - 1:8

Liga starších žáků
Ligoví starší žáci odehráli v rámci desátého kola své zápasy na půdě Bubliny arény. Ve čtvrtém koši se utkali nejprve s týmem DDM Horní Počernice, kterému podlehli 1:3. Ve druhém utkání naši chlapci padli vysoko 12:2 se Spartou. V souboji o udržení čtvrtého koše vyzvali florbalisté Akademie soupeře z Prague Tigers. První část zápasu patřila mladoboleslavským, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé části se Tigers sice snažili o otočení výsledku, ovšem na každou jejich branku dokázala Florbalová akademie okamžitě odpovědět a duel tak dospěl ke konečnému výsledku 5:3 ve prospěch Boleslavi.

Florbalová akademie MB vs. DDM Horní Počernice Orka - 1:3
ACEMA Sparta Praha RED vs. Florbalová akademie MB - 12:2
Florbalová akademie MB vs. Prague Tigers - 5:3

Přebor starších žáků
Soutěžní program měl o víkendu i Přebor starších žáků, ve kterém Florbalovou akademii reprezentuje tým z Milovic. V prvním utkání prohráli chlapci těsně se Sokolem ze Šestajovic. Poté následovaly dvě výhry - nad Floorball Clubem Falcon a Vikingy z Kobylis. Na závěr si milovičtí připsali remízu po divoké přestřelce s Draky z Říčan.

T.J. Sokol Šestajovice vs. Florbalová akademie MB C - 3:2
Floorball Club FALCON blue vs. Florbalová akademie MB C - 4:7
Florbalová akademie MB C vs. Viking TJ Kobylisy B - 3:2
Florbalová akademie MB C vs. FBC Draci Říčany B - 5:5

Liga elévů 3+1
Na závěr nesmíme zapomenout ani na čtyři týmy elévů, kteří si o víkendu rovněž užili soutěžního zápolení:

• Tým FAMB i přes bojovnost a nasazení okusil čtyři prohry (byť dvě z nich byly pouze o gól).
  • Tým FAMB B získává z víkendových soubojů dvě výhry a dvě prohry.
  • Tým FAMB C si vychutnal vítězství v jednom zápase, ve zbylých třech poznal chuť porážky.
  • Tým FAMB D rovněž poznal, jaké je to vyhrávat, ale i prohrávat - přiváží si dvě výhry a dvě prohry.

Všem týmům děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie a do závěru sezóny všem přejeme hodně štěstí.