FA MBPanthers Praha
4:8(3:2,0:2,1:4)
ne 15. 1. 2023 13:00 @ Nová MSH Mladá Boleslav, Extraliga žen, 17. kolo

Boj o předposlední místo tabulky skončil prohrou

V neděli měla Extraliga žen na programu jediné utkání, v němž došlo na přímý souboj o předposlední příčku tabulky.

Souboj dvou extraligových týmů s nejnižším počtem získaných bodů byl velmi vyrovnaný a v první třetině opravdu divoký. Před zápasem předposlední domácí se proti posledním Panthers dostali hned třikrát do vedení, ani to jim ale na vítězství nestačilo. Pražské florbalistky se od druhé třetiny prosadily třikrát v řadě a dostaly se tak na koně. Do konce základní hrací doby skórovaly ještě třikrát a za celkový stav 8:4 si tak z Boleslavi odváží asi ty nejcennější tři body v této sezoně.

Druhou výhru pražského celku v ročníku 2022/2023 řídilo hned šest střelkyň, za domácí se prosadily čtyři hráčky. Brankářka domácích Eva Klementová pak předvedla 26 úspěšných zákroků.