Shrnutí 1. hracího dne na Prague Games !

Dnes bylo na programu několik zápasů v základních skupinách kategorií G14, G16 a G18. Jak si naše týmy vedly? To zjistíte v článku.

V kategorii G14 vstoupily naše starší žákyně do turnaje prohrou 2:5 se švýcarským celkem Zug United G14 Red. Ve 4. minutě se dostaly naše hráčky do vedení, když se prosadila Michaela Řídková za asistence Elly Repšové, poté do konce prvního poločasu naše soupeřky vyrovnaly na průběžných 1:1. Ve druhém poločase se nejprve prosadily švýcarské hráčky. Nicméně o pár minut později využila přesilovou hru Markéta Bečvářová, které branku připravila Lucie Řídková. Pak už se prosazovaly pouze zahraniční hráčky a byla z toho nakonec prohra o 3 branky.

Ve svém druhém vystoupení na turnaji naše hráčky změřily síly s týmem ACEMA Sparta Praha a prohrály 1:6, kdy se o jediný úspěch našeho týmu postarala Lucie Řídková.

Starší žákyně čeká zítra souboj o třetí místo ve skupině v 10:40 proti polskému Gdaňsku.

Naše dorostenky, které nastupují v kategorii G16 se utkaly nejdříve s dánským celkem Frederikshavn Blackhawks, který porazily 4:1. V zápase se dostal náš tým do vedení zásluhou Terezy Zvěřinové, která využila důrazu do brankoviště. Do konce prvního poločasu stihl ovšem soupeř vyrovnat. Ve druhém poločase vzala osud zápasu do svých rukou Zuzana Štípková, která vsítila hned 3 branky. Na 2 z nich jí nahrála Kristýna Halousková a na poslední branku jí nahrála skvělým výhozem brankářka Alžběta Pelcová. Náš tým tedy zvítězil o 3 góly.

Ve svém druhém vystoupení dorostenky vyzvaly švédský tým Storvreta IBK a vybojovaly cennou remízu 0:0.

Dorostenky mohou zabojovat o první místo v souboji, který je na programu ve 14:40 proti polskému celku MLUKS Jedynka Trzebiatow.

Juniorky startující v kategorii G18 ve svém prvním utkání podlehly celku IBK Kalamity 1:6. O jedinou branku našeho týmu se postarala Michaela Bauerová.

Ve svém druhém dnešním utkání proti PSN Tatran Střešovice naše juniorky podlehly týmu PSN Tatran Střešovice 2:8. Již úvod zápasu patřil našim soupeřkám, které za necelé 2 minuty vedly o 2 branky. Na tento stav dokázala reagovat svou trefou Kamila Zikmundová. Ovšem soupeřky dokázaly na tento stav odpovědět třemi brankami do konce prvního poločasu. Lepší vstup do druhého poločasu měly opět naše soupeřky, které se dostaly do pětibrankového trháku. Z naší strany dokázala ještě zkorigovat výsledek Michaela Bauerová svým druhým gólem na turnaji. To bylo ovšem z naší strany vše. Tatran dokázal vstřelit ještě do konce druhého poločasu další dvě branky a vyhrál rozdílem šesti gólů.

Naše juniorky tedy čeká zítra v 9:20 souboj o třetí místo ve skupině Unihockey Basel Regio, které určí jejich soupeře pro další cestu turnajem.