19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png

Víkendový souhrn: 27. - 28. ledna

Opět vám přinášíme souhrn výsledků našich týmů, které o víkendu vyrazily do boje.

DÍVKY

1.liga dorostenek
Liga dorostenek měla na programu část odloženého sedmého kola a naše dívky vyrazily do Prahy k zápasu proti Tatranu Střešovice. Soupeřky si během první třetiny postupně vytvořily třígólový náskok a zápas pak už v další části dovedly do vítězného konce. Druhý zápas v rámci sedmého kola pak čeká na naše dorostenky v pátek 2. 2., kdy se od 17:50 utkají s FbŠ Bohemians.

PSN Tatran Střešovice vs. Florbalová akademie MB - 7:2


Liga elévek 3+1
Z dívčí složky měly na programu své zápasy už jen elévky. V lize elévek máme dva týmy - tým bílých a tým modrých. Reportáž z Rudné, kam vyrazil náš tým bílých elévek, vám přinášíme v samostatném článku (odkaz na konci). Tým modrých pro změnu vyrazil na Barrandov. Na naše děvčata tu čekala družstva Tigers Start98, Tatran Střešovice, FBC Kutná Hora a Sparta Praha, s nimiž dokázaly uhrát jedno vítězství, jednu remízu a dvě prohry.

Elévky FAMB bílé, foto: Lucie Tondrová


MUŽI a CHLAPCI

Divize C
Divize C měla na programu své devatenácté kolo a do Mladé Boleslavi zavítal tým Floorball Club Falcon. Dramatický zápas nakonec vyšel lépe našim florbalistům, když o konečném vítězství pro Florbalovou akademii rozhodly až samostatné nájezdy. „Až na částečný výpadek ve druhé třetině jsme odehráli houževnaté a dobré utkání, po zásluze jsme odměněni dvěma body. Ve třetí třetině nás chválím za super tlak do soupeřovy brány, konečně nám taky bylo přáno štěstím. Vojtův brankářský výkon při nájezdech nejde komentovat, to se musí vidět. Díky všem za utkání, divákům za početnou a solidní podporu,“ okomentoval zápas trenér Aleš Tůma.

Florbalová akademie MB vs. Floorball Club Falcon - 5:4pn


PH a SČ soutěž mužů
I naše béčko vyběhlo o víkendu na florbalové hřiště. V prvním utkání dokázali muži vyhrát suverénně nad béčkem Kolína. O osm našich gólů se podělilo osm různých střelců. Druhé utkání proti Sokolu Chodov začalo lépe pro hosty, kteří se dostali až do třígólového náskoku. Nicméně mladoboleslavští florbalisté zvládli ve zbytku utkání vývoj skóre otočit a i díky třem trefám Tadeáše Korolevyče nakonec zvítězili 8:4.

Florbalová akademie MB B vs. FBC Pitbulls Kolín B - 8:2
Sokol Chodov vs. Florbalová akademie MB B - 4:8


Liga starších žáků
V rámci Ligy starších žáků se naši mladí florbalisté představili na domácí půdě v Nové MSH. O průběhu zápasů se s námi podělil Petr Urban: Soupeři přijeli v plné síle připraveni nás trápit. Prvním zápasem na pořadu dne byl match s týmem Vlci TATRAN. Tady bylo vidět, že devátá hodina ranní je brzy. První branka padla ve prospěch soupeře až v 9. minutě. My jsme se poté prosadili sedmkrát a soupeř jen dvakrát. Konečný stav 3:7.

Druhým zápasem, který starší žáci ovládli bezesporu od první minuty, bylo utkání s SK Dvojka Praha, kdy jsme soupeřovi nadělili osm branek. Soupeř nebyl schopen toto manko zvrátit a tak jsme do šatny po odehraném čase 26 minut odcházeli za konečného stavu 0:8.

Třetí zápas s Vosami z Prahy byl závěrečnou tečkou za celým domácím turnajem. Rodiče, kteří opět vytvořili nejúžasnější atmosféru, kterou si dovolím srovnat s atmoškou na posledním superfinále, se mohli těšit ze třinácti branek a smutnili pouze jednou.

Vlci TATRAN Kostelec nad Č. L. vs. Florbalová akademie MB - 3:7
SK Dvojka Praha vs. Florbalová akademie MB - 0:8
FBK Fat Pipe Vosy Praha vs. Florbalová akademie MB - 1:13


Liga elévů 3+1
Za zkušenostmi z turnajových zápasů vyrazili i naši elévové. Naše týmy si přivezli celkem dvě výhry, dvě remízy, dvanáct proher a hromadu zkušeností a zážitků.


Liga veteránů
Na florbalovém hřišti se o víkendu představil i náš tým veteránů. Ti měli na programu třinácté kolo Ligy veteránu, v rámci kterého se utkali s týmy Tatranu Střešovice a Crazy Boys FBC Liberec. V prvním utkání si soupeř vytvořil čtyřgólový náskok a i přesto, že mladoboleslavští borci se v dalších třetinách dokázali rozstřílet, na stažení manka z úvodu utkání to nestačilo. Ve druhém zápase proti Liberci se hráčům Florbalové akademie naopak podařilo vytvořit slibný gólový náskok již na začátku utkání. Ačkoliv se liberečtí nevzdali, naši veteráni si vítězství v tomto utkání nenechali utéct.

Tatran Střešovice vs. Florbalová akademie MB - 6:4
Florbalová akademie MB vs. Crazy Boys FBC Liberec - 10:7

Související články

Florbalová akademie MB