19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
248_20231205_034218.jpg

Víkendový souhrn: Adventní víkend ve znamení florbalu

Tradičně vám přinášíme výsledkový servis našich týmů, které byly o víkendu v akci. Připravujeme pro vás i fotogalerie ze zápasů starších žákyň, mužů i starších žáků, které v průběhu týdne naleznete na našem Flickru, odkazy rovněž přidáme na konec tohoto článku. Sledujte nás na Facebooku, či Instagramu.

DÍVKY

Přehled posledního víkendu začínáme Ligou starších žákyň. Ta měla na programu páté kolo, ke kterému naše dívky vyrazily do Prahy. V prvním utkání narazily na Tatran Střešovice. Mladoboleslavské hráčky vletěly na své soupeřky a předváděly jeden z nejhezčích výkonů v této sezóně. Odměnou jim tak bylo úžasné vítězství 6:2, když o zápase rozhodla již první část, ve které soupeřky převálcovaly pěti góly.

Ve druhém utkání jsme narazili na silné soupeřky z Chodova. Holky opět bojovaly jako lvice, s Chodovem dlouho držely krok. Bohužel nám chyběla i trocha toho štěstí a i přes pěkný výkon našich hráček jsme prohráli 0:4.

Třetí zápas byl ve znamení boje o třetí místo v prvním koši. Tam na nás čekaly domácí Bohemians. Na holkách z Bolky byla vidět radost ze hry i chuť, s jakou šly naproti vítězství. Bohužel dvě vteřiny před koncem první části udělaly drobnou chybu, kterou dokázaly soupeřky nekompromisně potrestat. Do druhé části holky naskočily s cílem utkání otočit. Fanoušci hnaly dívky do útoky, hráčky se navzájem povzbuzovaly i ze střídačky. I přesto, že byly lepším týmem, překonat brankářku klokanů nedokázaly. Naopak soupeřky Bohemians dokázaly potrestat i druhou naši chybu a zvítězily 0:2.

Trenéři však svým svěřenkyním neměli co vytknout, z jejich pohledu holky předvedly v celém turnaji nejlepší výkon celé sezóny, který je příslibem do dalších utkání. Pochvala přišla i do fanoušků, kteří holkám na místě fandili. 

V dalším kole 17. 12. se pak naše starší žákyně představí na domácí půdě a vy je samozřejmě můžete přijít podpořit.

Tatran Střešovice vs. FAMB – 2:6
FAMB vs. FAT PIPE Florbal Chodov – 0:4
FAMB vs. FbŠ Bohemians zelené – 0:2

Starší žákyně Florbalová akademie MB, foto: tofid.cz


Úspěšný víkend měly i naše týmy elévek, které vyrazily ke čtvrtému kolu do Prahy. Tým modrých si přivezl 4 výhry; tým bílých, o nichž píšeme v samostatném článku (odkaz na konci tohoto článku), si přivezl 3 výhry a 1 prohru.

SummerCamps Tatran Střešovice vs. FAMB bílé – 2:4
FAMB bílé vs. Rudná Panthers Praha – 7:6
ACEMA Sparta Praha vs. FAMB bílé – 2:8
FAMB bílé vs. FbŠ Bohemians bílé – 3:4

FAMB modré vs. FBC Kutná Hora – 8:2
TJ Sokol Nové Strašecí vs. FAMB modré – 1:8
TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FAMB modré 4:7
FAMB modré vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – 9:2

Elévky Florbalová akademie MB - bílé, foto: Lucie Slabá


MUŽI A CHLAPCI

Na domácím hřišti se představili naši divizní muži, kteří přivítali soupeře z nedalekého Turnova. Bohužel jsme nedokázali využít výhody domácího prostředí a Turnov si tak z Mladé Boleslavi odváží tři body za výhru 5:9. Výkon našeho týmu okomentoval trenér Aleš Tůma: „Až na pozitivní záchvěv v úvodu třetí třetiny náš nevýrazný výkon. Místo vyrovnání jsme dostali gól tak trochu z ničeho, pak další a z té kaluže už jsme se nezvedli. Díky všem za zápas.“

FAMB vs. T.K.S TJ Turnov 5:9

Muži Florbalová akademie MB, Divize C; foto: tofid.cz


O víkendu byli v akci i naši zástupci v 3. lize juniorů. Na ty čekala dvě utkání – v prvním z nich si kluci dokázali poradit s florbalisty Neratovic 4:3. Ve druhém utkání musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o vítězství Florbalové akademie hráč Michal Šeda.

FAMB vs. Florbal Neratovice – 4:3
SK Florbal Benešov vs. FAMB – 3:4pn


Pátým kolem pokračovala i Liga starších žáků, kde máme své zástupce v šestém koši. Kluci si z Prahy přivezli tři výhry, které jim zajistili první místo koši. "Lítý boj a chladná hlava nás dovedli k mistrovským brankám, které by nám mohli závidět starší kategorie. Zároveň chceme poděkovat rodičům za to, jak klukům fandili i za to, že i v kalamitním počasí rozváželi hráče do Prahy i zpět." 

FAMB vs. SK Dvojka Praha – 5:2
FAMB vs. Orka Čelákovice – 5:2
FAMB vs. FBK Fat Pipe Vosy Praha – 6:5

Starší žáci Florbalová akademie, foto: tofid.cz

Své zástupce máme i v Přeboru starších žáků. Na náš milovický tým čekaly čtyři duely, z nichž si přivážejí jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry.

FBC Draci Říčany B vs. FAMB C – 2.2
FAMB C vs. Orka Milovice – 3:2
FbŠ Bohemians Praha 4 bílí vs. FAMB C – 3:1
FAMB C vs. BLACK ANGELS B – 1:6


Poslední kategorií, která se představila o víkendu na florbalových hřištích jsou elévové.

FAMB vs. FbŠ Bohemians Praha 4 černí – 1:7
FBC Kutná Hora černí vs. FAMB – 4:6
SK Florbal Benešov vs. FAMB – 6:13
FAMB vs. FBC Draci modří – 3:1

Výkon našeho týmu z Bělé p. Bezdězem nám přiblížil trenér Aleš Velich: „I když jsme byli oproti očekávání nasazeni do vyššího výkonnostního koše, tak celý tým zabojoval nad své možnosti a byly z toho tři výhry a jedna prohra o jeden gól. Nasazení bylo obrovské a radost z výher ještě větší, góly střílelo více členů týmu, včetně nováčka.“

FAMB B vs. T.J. Sokol Šestajovice – 6:3
FAMB B vs. OLYMP FLORBAL Herkules – 4:5
Viking TJ Kobylisy vs. FAMB B – 2:4
FAT PIPE Traverza Mukařov vs. FAMB B – 3:8

DDM Horní Počernice Orka vs. FAMB C – 4:2
FAMB C vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue – 5:4
Floorball Club FALCON blue vs. FAMB C – 6:1
FAMB C vs. XPS Network Tatran Střešovice – 2:7

FAMB D vs. Wizards DDM SO Praha 10 grey – 5:3
Viking TJ Kobylisy B vs. FAMB D – 7:6
FAMB D vs. FBC Kutná Horá bílí – 4:2
SK Dvojka Praha zelení vs. FAMB D – 10:4

Elévové Florbalová akademie FAMB B, foto: Aleš Velich


Všem našim hráčkám i hráčům děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie. Zároveň děkujeme všem rodičům a fanouškům nejenom za jejich skvělé fandění, ale děkujeme, že i přes počasí, které o víkendu panovalo, pomohli s rozvozem našich florbalových hvězd.

Související články

Florbalová akademie MB
247_20231204_165821.jpg

Liga elévek: Tým bílých zazářil v druhém koši

O víkendu se odehrálo čtvrté kolo Ligy elévek. Náš tým bílých vyrazil pod vedením trenéra Vládi Kopeckého na půdu Bohemians do pražské EXE arény. Na následujících řádcích vám přinášíme reportáž, kterou pro Florbalovou akademii připravil Luděk Slabý.