19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
264_20240213_094430.jpg

Víkendový souhrn: Juniorky i muži si připisují vítězství na domácí půdě

I tento týden vám přinášíme víkendový souhrn z florbalových hřišť, na nichž se utkala naše družstva. Na konci článku pak naleznete odkazy na fotogalerie z utkání juniorek i mužů. Fotoreportáž z turnaje starších žákyň pro vás připravujeme.

DÍVKY

2. liga juniorek
Náš tým juniorek se o víkendu představil před domácím publikem, ve kterém vyzvaly na souboj soupeřky z Tigers Start98. Mladoboleslavská děvčata vletěla do zápasu jako uragán a už po třiceti vteřinách se prosadila Johana Šrajerová. Na tuto branku Start98 dokázal ještě v prvním dějství odpovědět, ale Florbalová akademie si těsně před první pauzou znovu vytvořila jednobrankové vedení díky Tereze Šimečkové. Druhá část duelu už byla v režii mladoboleslavských lvic, které si třemi brankami vytvořily pohodlný náskok. Ve třetí části už padly pouze dvě branky, každá na jedné straně hřiště, a naše dívky tak získaly další tři body, díky kterým stále vedou ligovou tabulku.

Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE Tigers Start98 - 6:2

Juniorky FAMB, foto: TOFID.cz 


Liga starších žákyň
Starší žákyně měly na programu osmé ligové kolo a reportáž z jejich výjezdu do Unihoc Arény v Praze vám přinášíme v samostatném článku - odkaz na konci tohoto článku.

ACEMA Sparta Praha vs. Florbalová akademie MB - 2:2
Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1:1
Florbalová akademie MB vs. FbŠ Bohemians zelené - 0:1pn


MUŽI a CHLAPCI

Divize C
Mužské Áčko Florbalové akademie dohrávalo v neděli odložený zápas 15. kola, ve kterém do Mladé Boleslavi zavítal soupeř z Liberce. Mladoboleslavští florbalisté si šli za vítězstvím od úvodního hvizdu, nicméně liberečtí hráči jim nedávali nic zadarmo. Na konečném vítězství 8:4 se šesti kanadskými body (2+4) podílel Aleš Tůma, který celé utkání zhodnotil: „Za výhrou jsme si šli od samého začátku zápasu. Získané tři body nakonec ale musely být celkem vybojované, soupeř v určitých fázích a jednotlivcích prokázal dobrou kvalitu. Utkání jsme si zbytečně komplikovali naší občasnou klasickou nedisciplinovaností. Díky za utkání.“

Florbalová akademie MB vs. FBC Liberec B - 8:4

Divize C, muži FAMB, foto: TOFID.cz 


3. liga dorostenců
Posledním mužstvem, které se o víkendu utkalo o body do ligové tabulky, byli dorostenci. Ti v prvním utkání nastoupili proti pořádajícím Pitbullům z Kolína. Ti si již v prvním dějství vytvořili dvougólový náskok, který postupně navyšovali až na konečných 4:8. Do druhého utkání nastoupili naši chlapci proti týmu Sokol Nehvizdy Orka. Ačkoliv soupeř skóroval již v první minutě utkání, otěže zápasu poté převzali hráči Florbalové akademie a zápas dotáhli do vítězného konce.

Florbalová akademie MB vs. FBC Pitbulls Kolín - 4:8
Tigers TJ Sokol Nehvizdy Orka vs. Florbalová akademie MB - 4:13

Související články

Florbalová akademie MB
265_20240214_153837.jpg

Remízový den starších žákyň

Na starší žákyně čekalo v sobotu osmé kolo Ligy starších žákyň, ke kterému vyrazily za velké podpory fanoušků do pražské Unihoc arény.