19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
238_20231025_014555.jpg

Víkendový souhrn: 21. - 22. 10.

Již tradičně vám přinášíme souhrn toho, jak se o uplynulém víkendu dařilo týmům Florbalové akademie. Na konci článku naleznete odkazy na galerie z Ligy starších žákyň i Ligy přípravek 3+1.

ŽENY a DÍVKY

2. liga žen měla na programu své 5. kolo, ve kterém na náš B tým čekala dvě utkání. V prvním duelu jsme se střetli s týmem Wizards DDM SO Praha 10. Základní hrací doba přinesla na každé straně stejný počet branek a proto o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. V nich byla úspěšnější Florbalová akademie, která si tak připisuje vítězství 3:4. Ve druhém utkání jsme bohužel nestačili na kanonýrky z Kladna, s nimiž prohráváme 1:6.

Neděle bohužel nevyšla našim dorostenkám, když podlehly soupeřkám z Bohemky (10:4) a poté Tatranu Střešovice (3:6).

V oslabené sestavě vyrazily do Prahy i starší žákyně. Naše hráčky si na úvod kola poradily se soupeřkami z Nového Strašecí 4:2. Ve druhém zápase jsme bohužel nestačili na Tatran Střešovice a prohra 5:1 pro nás znamenala souboj o třetí místo v prvním koši. V tom naše dívky podlehly Chodovu 3:0, v ligovém kole skončily na čtvrtém místě a stejné místo drží i v celkové ligové tabulce.

Starší žákyně, Lucie Řídková střílí druhý gól proti N. Strašecí, foto: tofid.cz

Před domácím publikem se představily i naše elévky. Na náš tým bílých čekaly čtyři duely, z nichž všechny dokázaly vyhrát. Na tým modrých čekaly pouze tři duely, z nichž nakonec mají jedno vítězství.

Elévky FAMB, za zaslání fotky děkujeme Elišce Ajchlerové

MUŽI a CHLAPCI

Divize C měla na programu již své 7. kolo, v rámci něhož vyrazili naši muži do nedalekého Jičína. Už začíná být téměř tradicí, že utkání našich mužů se nerozhoduje v základní hrací době. Jičín se snažil být na skóre neustále napřed, nicméně mladoboleslavští hráči dokázali v závěru soupeře dotáhnout a poslat zápas opět do prodloužení. Tentokráte se však nemuselo čekat až na nájezdy, hned po začátku prodloužení rozhodl Jan Ulman o tom, že dva body si odvážíme do Mladé Boleslavi za vítězství 4:5.

Naši junioři pro změnu vyrazili do Kutné Hory, odkud si přivážejí prohru s domácím FBC (5:2) a poté výhru nad FBC Draci Říčany B (7:4).

Na soutěžních hřištích se představily rovněž týmy mladších žáků a našich připravek. V těchto kategoriích jde především o to, aby si děti užily radost z pohybu, ze hry a aby si přivezli skvělé zážitky a hromadu zkušeností.

Přípravka FAMB - tým modrých, foto: tofid.cz

Všem týmům děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie a fanouškům za podporu. A těšíme se na vás v dalších zápasech.