19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
234_20231011_190230.jpg

Víkendový souhrn 7. - 8. 10.

Na následujících řádcích vám přinášíme souhrn výsledků našich týmů, které byly o víkendu v akci.

DÍVKY

1. liga dorostenek měla na programu druhé kolo a na naše dívky v něm čekaly dva duely - proti pražskému Chodovu a proti plzeňské Slavii. V utkání s Chodovem mladoboleslavské hráčky sice otevřely skóre, ale po zbytek zápasu úřadovaly soupeřky a Florbalová akademie tak padla vysoko 1:10. Druhé utkání pro změnu ovládla naše děvčata a díky výhře 1:7 zapisují první tři body v této sezóně.

Liga starších žákyň měla na programu rovněž druhé kolo. V prvním utkání narazily naše florbalistky na soupeřky z pořádající Sparty. Ani jeden z týmu nepředváděl moc pohledný florbal, a tak mladoboleslavským fanouškům udělalo radost alespoň závěrečné skóre - Florbalová akademie přehrála Spartu 3:1. Ve druhém zápase proti Chodovu naše hráčky zlepšily svůj herní projev a zejména dvě po sobě jdoucí oslabení jakoby je polila živou vodou. Chodov sice v závěru první části dokázal skórovat, ale mladoboleslavská děvčata zvládla hned v úvodu druhé části úspěšně odpovědět. Bohužel nás potkala minutu a půl dlouhá pasáž, kdy jsme udělali tři chyby, které soupeřky dokázaly nemilosrdně potrestat. I přes veškerou snahu se nám už nepodařilo skórovat a tak prohra 5:1 znamená, že se opět utkáme s FbŠ Bohemians o třetí místo v prvním koši. V tomto střetnutí naše dívky prokázaly svou vnitřní sílu - ačkoliv cítily určitou nespravedlnost při posuzování zákroků, i přesto, že si vstřelily vlastní gól a dvakrát prohrávaly, dokázaly tento souboj dotáhnout do vítězného konce a Bohemku porazily 3:2.

Fotogalerii z Ligy starších žákyň naleznete na klubovém Flickru (odkaz na konci článku).

Starší žákyně FAMB, foto: tofid.cz

Starší žákyně FAMB, foto: tofid.cz

V neděli se hrála i Liga elévek - oba naše týmy sbíraly především zkušenosti a užívaly si radost ze hry. Bílý tým k tomu pak ještě přidal dvě vítězství.

MUŽI a CHLAPCI

V Divizi C vyrazili naši muži pod Ještěd, kde je přivítal tým FBC Liberec B. Začátek zápasu vyšel lépe domácím hráčům, nicméně Florbalová akademie dokázala srovnat nejenom hru, ale v závěrečné třetině i skóre a tak o vítězi utkání musely opět rozhodovat samostatné nájezdy. Ty mladoboleslavským hráčům jdou a proto nakonec berou dva body za výhru 4:5.

Svá utkání si odehráli ve své soutěži i naši dorostenci, na které čekali těžké souboje o čelo tabulky. Naši borci změřili své síly nejprve s hráči Floor Maniacs Mělník, které porazili 1:8. Ve druhém utkání si kluci dokázali poradit se Spartou (4:3) a po druhém kole tak zůstávají na čele tabulky jediným neporaženým týmem ve své lize.

Dorost FAMB


Zápasové zkušenosti sbírali i naši zástupci jak v Lize mladších žáků, tak v Soutěži mladších žáků. Zejména tým z Milovic, který se představil na mladoboleslavské půdě, byl úspěšný: "...oproti původnímu rozpisu nás čekaly celkem čtyři zápasy. První dva zápasy byly víceméně v našich rukách (9:8, 20:5). V zápase číslo tři to byla zasloužená remíza 6:6. Nejnapínavější byl potom zápas poslední, kde jsme na začátku díky řadě vlastních chyb prohrávali 1:6, ale tým se dokázal zvednout a zápas otočit na konečný stav 12:8.Velké díky všem hráčům a samozřejmě i brankářce, která i když je z věkově mladší kategorie dokázala družstvo mnoha zákroky podržet a přispět tak k celkovému 1. místu." (Text převzat z Facebooku Florbal Milovice).

Starší žáci FAMB C, foto: Florbal Milovice

Starší žáci FAMB C, foto: Florbal Milovice

Zápasové zkušenosti sbíraly i naše nejmladší naděje v Lize přípravek, kde máme tři týmy.
Tým bílých vyrazil ke svému turnaji do Prahy, odkud si nakonec přivezl čtyři vítězství ze čtyř utkání. 

Svůj zápasový den si užily i děti z týmu modrých. Ti vyrazili za svými soupeři do SH Zeleneč a užili si rovněž báječnou neděli plnou radosti z pohybu. K tomu všemu si za velké podpory rodičů připsali 2 vítězství, 1 remízu a 1 prohru. 

Přípravka FAMB modří, foto: rodiče

Přípravka FAMB modří, foto: rodiče týmu modrých


Nesmíme zapomenout ani na náš tým zelených - ti se na úvod představili na domácí půdě ZŠ Juventa v Milovicích a jejich výkon krásně shrnuli na Facebooku Florbal Milovice: "Druhý víkendový den nastoupilo na domácím hřišti družstvo našich nejmladších, tzn. kategorie přípravka na svůj první letošní turnaj. Do turnaje naskočili plni elánu a nadšení a toto nasazení jim vydrželo celý turnaj. Za mohutné podpory diváků a snahou o to, se před domácím publikem co nejvíce ukázat, pro sebe dokázali získat dvě vítězství, jednu remízu a aby se neřeklo, také jednu prohru. Celkově potom získali suprové druhé místo. Díky všem hráčům za výkon a divákům za skvělou atmosféru."

Přípravka FAMB zelení, foto: Florbal Milovice

Přípravka FAMB zelení, foto: Florbal Milovice


Všem hráčkám i hráčům děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie a gratulujeme k dosaženým výsledkům. Poděkování samozřejmě patří i našim trenérům, ale také fanouškům a rodičům za podporu našich hráček a hráčů.