19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
249_20231212_181213.jpg

Víkendový souhrn: 9. - 10. 12.

Na následujících řádcích vám opět přinášíme přehled toho, jaké týmy Florbalové akademie byly o víkendu v akci a jak se jim dařilo.

ŽENY a DÍVKY

Přehled začínáme tradičně 1. ligou žen. Ta měla na programu dvě kola a náš tým k nim vyrážel na půdu soupeřů. Sobotní zápas nás přivedl na půdu pražských Black Angels. Zápas přinesl gólové hody, z nichž nakonec vyšly vítězně soupeřky z Prahy. „Přestřelka, kterou jsem upřímně nečekal. Jsem rád, že naše branky padly z připravených kombinací, ve kterých už je vidět nějaký smysl. Na druhou stranu mě mrzí několik zbytečně obdržených branek, které padnou z věcí, které si nespočetněkrát ukazujeme. Pochvalu určitě holky mají, zápas odmakaly a do poslední chvíle se věřilo v dorovnání. Děkuji i soupeři za pěkný zápas,"  ohodnotil trenér mladoboleslavských Jan Kovačík.

V nedělním utkání se naše florbalistky představily na půdě Prague Tigers Nehvizdy. V tomto utkání nám soupeř sice odskočil do dvoubrankového vedení, nicméně holky z Bolky se nenechaly zlomit a ještě do konce první třetiny skóre otočily. O konečném vítězství našich žen pak rozhodla až třetí třetina, ve které se nám podařilo vstřelit pět branek. Mladoboleslavské vítězství pak okomentoval trenér Jan Kovačík: „Prvním důležitým aspektem dnešní výhry bylo ustát brankový rozdíl soupeře v úvodu utkání. Dostali jsme se rychle zpět do zápasu a postupně ho nakláněli na naší stranu. Holky dnes svědomitě plnily pokyny poziční hry. Děkuji za bojovné utkání. Jako mínus vidím spoustu zbytečných vyloučení. Musíme si to více individuálně pohlídat. Děkuji divákům za podporu a soupeři za fair play.“

V dalším kole se pak naše ženy představí na domácí půdě. Sledujte naše sociální sítě pro více informací.

BLACK ANGELS vs. MITEL Florbalová akademie MB - 10:7
Prague Tigers Nehvizdy vs. MITEL Florbalová akademie MB - 5:9


Svá utkání měla na programu i 3. liga žen. Náš C tým se představil v barrandovské Aréně a ze sobotního šestého kola si přivezl tři body za výhru proti Startu98 a prohru s Panthers Praha.

FAT PIPE Start98 C vs. FAMB C OB - 5:6
FAMB C OB vs. Panthers Praha CIRKUS - 1:9


Šestým kolem pokračovala i 1. liga dorostenek. V prvním utkání podlehly naše florbalistky týmu z Chodova jednoznačně 6:2. Ve druhém utkání si naopak hráčky Florbalové akademie dokázaly poradit se soupeřkami z Plzně. Holky si tak připisují tři body a s 18 body jsou na čtvrtém místě ligové tabulky.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FAMB - 6:2
FAMB vs. FBŠ SLAVIA Plzeň - 5:1


Další dívčí kategorií, která se představila na florbalových hřištích, byly mladší žákyně.

FBC Kutná Hora vs. FAMB bílé - 1:13
TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FAMB bílé - 0:10
FAMB bílé vs. Prague Tigers Nehvizdy - 17:2
FAMB bílé vs. ACEMA Sparta Praha BLUE - 17:1

Rudná Panthers Praha BLACK vs. FAMB modré - 9:7
SummerCamps Tatran Střešovice vs. FAMB modré - 10:1
FAMB modré vs. FbŠ Bohemians bílé - 4:6
FAMB modré vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - 3:10


MUŽI a CHLAPCI

Přehled mužské složky začínáme Divizí C, v rámci které vyrazil náš A tým na půdu pražské Slavie. Bohužel se nám ani tentokrát nepoštěstilo a po prohře 8:4 se nacházíme na desátém místě ligové tabulky.

FBC Slavia Praha vs. FAMB - 8:4


V neděli se odehrálo i šesté kolo PH a SČ soutěže mužů, v němž se našemu B týmu podařilo vybojovat dvě výhry. Nejprve jsme si poradili s týmem FBC Charisma Pečky. V zápase se blýskli třemi góly Tadeáš Korolevyč i Václav Kunc. Ve druhém utkání jsme vyzvali tým FBC Merkur Praha, který jsme porazili těsně 4:3. Třemi góly se opět blýskl Tadeáš Korolevyč. Do ligové tabulky si tak připisujeme dalších šest bodů, což pro nás znamená druhé místo.

FBC Charisma Pečky vs. FAMB B - 0:7
FAMB B vs. FBC Merkur Praha - 4:3


Rovněž 3. liga dorostenců měla na programu své šesté kolo a náš dorostenecký tým k němu vyrazil do Nehvizd. V prvním utkání proti mělnickým Maniacs se oba týmy přetahovaly o skóre. Tato přetahovaná nakonec vyšla ve prospěch mladoboleslavský florbalistů, kteří vyhráli těsně 6:5. Druhé utkání proti Spartě vyznělo jednoznačně ve prospěch pražského celku. Naši dorostenci si tak přivážejí tři body, které stále ještě znamenají vedení v lize.

FAMB vs. Floor Maniacs Mělník - 6:5
ACEMA Sparta Praha BLACK vs. FAMB - 6:1


Sbírat zkušenosti a sportovní zážitky vyrazily i týmy mladších žáků, které máme jak v Lize mladších žáků, tak v Soutěži mladších žáků.

Liga mladších žáků
FAMB vs. Viking TJ Kobylisy - 1:2
FAMB vs. T.J. Sokol Šestajovice - 2:8
DDM Horní Počernice Orka vs. FAMB - 8:1
TJ Sokol Dobříš vs. FAMB - 3:1

Soutěž mladších žáků
Florbal Pro Beroun Zdice vs. FAMB B - 6:10
FAMB B vs. Floorball Club FALCON blue - 7:17
FAMB B vs. SummerCamps Tatran Střešovice - 4:14

FAMB C vs. Flobo Praha - 5:13
FAMB C vs. Buldoci Radotín Davle - 3:13
ACEMA Sparta Praha Orange vs. FAMB C - 12:2
FBC Pitbulls Kolín modří vs. FAMB C - 12:1


Na hřiště vyběhly o víkendu i mladoboleslavské týmy přípravek, pro které to bylo rovněž zejména získávání zkušeností a sportovních zážitků.

FBC Kutná Hora černí vs. FAMB bílí - 1:7
Prague Tigers Grey vs. FAMB bílí - 5:7
FAMB bílí vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 5:4
FAMB bílí vs. FBC Draci bílí - 5:4

FAMB modří vs. Tigers TJ Sokol Nehvizdy - 3:4
FAMB modří vs. Prague Tigers Black DDM Praha 6 - 1:2
Orka Čelákovice vs. FAMB modří - 5:1
SK Florbal Benešov vs. FAMB modří - 3:1

FAMB zelení vs. BLACK ANGELS MINI - 2:2
FAMB zelení vs. FBC Kutná Hora bílí - 7:0
FbŠ Bohemians DDM Praha 7 vs. FAMB zelení - 0:0
Předvýběr.CZ Florbal MB blue vs. FAMB zelení - 3:4

Přípravka FAMB modří, foto: Denisa Šafránková