Víkendový souhrn: Ligová sezóna finišuje

O uplynulém víkendu byly v akci opět některé týmy Florbalové akademie, pro některé z nich to byla poslední ligová utkání v této sezóně. Jak se dařilo všem týmům, se dozvíte na následujících řádcích.

ŽENY a DÍVKY

2. liga žen
Na béčko Florbalové akademie čekalo ve druhé lize poslední kolo letošního ročníku. Před domácími diváky v Roudnici vyzvaly florbalistky Akademie soupeřky z týmů Viking TJ Kobylisy a FBC Slavia Praha. V prvním utkání se skóre otevřelo až ve druhé třetině, ve které se hned třikrát prosadila Kristýna Sobotková a svým hattrickem poslala Akademii do vedení 3:0. Ve třetí třetině stačilo 14 vteřin na to, aby se Daniele Vokálkové podařilo zvýšit na 4:0. Vzápětí se prosadila po čtvrté Kristýna Sobotková a ve 37. minutě přidala šestý gól Bára Klikarová. Soupeřky z Kobylis dokázaly překonat skvěle chytající Kristýnu Zahálkovou až v závěru duelu a výsledek zkorigovaly na konečných 6:1.

V utkání proti pražské Slavii otevřela brankový účet Daniela Vokálková v závěru první třetiny. Hned v úvodu druhé třetiny se prosadila Sandra Fadrhoncová, která posílá Akademii do dvoubrankového vedení. Nicméně slávistky se nevzdávají a snaží se skóre dotahovat. Druhá třetina tak po gólové přestřelce končí 3:5 ve prospěch mladoboleslavského týmu. Na začátku třetí části Slávie snižuje na rozdíl jedné branky, po zbytek už ovšem úřadují pouze Akademičky, které nakonec vítězí vysoko 4:10.

I přes závěrečné dvě výhry o tomto víkendu končí béčko Florbalové akademie na posledním jedenáctém místě, když po odehraných 20 zápasech mají 14 bodů.

Florbalová akademie MB B vs. Viking TJ Kobylisy - 6:1
FBC Slavia Praha vs. Florbalová akademie MB B - 4:10

Liga mladších žákyň
Předposlední kolo letošní sezóny měla na programu i Liga mladších žákyň, kde má Florbalová akademie dva týmy - tým bílých bojoval o víkendu v nejvyšším prvním koši, tým modrých bojoval v koši třetím. Oběma týmům se zadařilo - tým bílých si přivezl tři výhry a jednu prohru, tým modrých si přivezl rovněž 3 výhry a k tomu jednu remízu.

MUŽI a CHLAPCI

PH a SČ soutěž mužů
I na mužský B tým Florbalové akademie čekalo v sobotu předposlední kolo jejich soutěže, ve kterém se mladoboleslavským florbalistům zadařilo. V prvním utkání vyzvali soupeře z Dejvic. Akademie si zápas pohlídala a zvítězila jednoznačně 1:6. Druhé utkání bylo ve znamení mladoboleslavského derby, ve kterém se Akademie střetla s B týmem Předvýběru.CZ. Akademie si v první třetině vytvořila dvoubrankové vedení. Předvýběr sice v úvodu druhé třetiny snížil, nicméně Akademici si dalšími dvěma brankami své vedení upevnili. Ve třetí části hráči Florbalové akademie svůj gólový náskok navyšovali a ani dvě branky Předvýběru už na vítězství Akademie nic nezměnily.

Po předposledním kole se Florbalová akademie nachází na druhém místě ligové tabulky, když ztrácí pět bodů právě na svého městského rivala.

SK Bruisers Dejvice vs. Florbalová akademie MB B - 1:6
Florbalová akademie MB B vs. Předvýběr.CZ Florbal MB B - 8:3

Liga veteránů
Na domácí půdě v Nové MSH se představili i naši veteráni, pro které to bylo rovněž poslední kolo v této sezóně. V prvním duelu proti Lvům z Lysé padla první branka do boleslavské sítě, a to v závěru první třetiny. V následujících dvou třetinách už ale úřadovali lvi z Mladé Boleslavi, kteří si tak připsali vítězství 1:6. Florbalová akademie pak ovládla i druhé utkání, ve kterém si poradila s týmem DDM Stod vysoko 8:0 a z tohoto kola si tak odváží plných šest bodů. Veteráni tak se 36 body končí na celkovém čtvrtém místě, které jim zaručuje účast v play-off. To začíná již 26. dubna, kdy se mladoboleslavští florbalisté utkají s Rytíři z Vítkovic a s Crazy Boys z Liberce.

Lev Litolica Lysá vs. Florbalová akademie MB - 1:6
Florbalová akademie MB vs. DDM Stod - Pohodový 100D - 8:0

3. liga juniorů
O víkendu se dohrávalo deváté kolo třetí ligy juniorů, ve kterém boleslavští mladíci přivítali tým Olymp Florbal. Utkání Florbalové akademie nevyšlo podle představ - Olymp si vytvořil již během první třetiny dostatečné vedení, které v další části navyšoval na konečných 8:2.

Olymp Florbal vs. Florbalová akademie MB - 8:2

3. liga dorostenců
Poslední ligové kolo odehráli o víkendu i naši dorostenci. První utkání proti Sokolu Petrovice bylo urputnou přetahovanou o to, kdo si připíše tři body z tohoto zápasu. Skóre zápasu otevřel soupeř. Za Akademii se však dvakrát trefil Filip Drška a Boleslav vedla. Petrovice ovšem dokázaly využít nabídnutou přesilovku a do šaten se tak šlo za nerozhodnutého stavu. Po přestávce poslal Mladou Boleslav do vedení Michal Šeda. Soupeři však stačilo 15 vteřin na odpověď. Za necelou minutu Florbalová akademie opět vedla - na 3:4 zvyšoval Jiří Vaňousek. Po druhé přestávce Boleslav dvěma dalšími trefami odskočila do tříbrankového vedení. Petrovičtí se sice ještě dvakrát prosadili, ale hráči z města automobilů si závěr už pohlídali a urvali těsnou výhru 5:6.

Ve druhém utkání proti Wizards otevřel skóre v 8. minutě boleslavský Michal Šeda, na kterého navázal v 10. minutě Vít Beneš. V poslední minutě úvodní části Wizard snížili na 2:1. Mladá Boleslav ve druhé třetině přidala další dvě branky a protože ve třetí třetině už se neprosadil ani jeden ze střelců na obou stranách, Florbalová akademie si připsala další dnešní tři body.

Po odehraných 24 zápasech tak Mladá Boleslav končí na prvním místě 3. ligy skupiny C, když získala celkem 59 bodů.

TJ Sokol Petrovice I. vs. Florbalová akademie MB - 5:6
Florbalová akademie MB vs. Wizards DDM SO Praha 10 B - 4:1

Liga mladších žáků
I na mladší žáky čekalo o víkendu poslední ligové kolo, k němuž vyrazili do Prahy. Z té si ze tří duelů proti týmům Vosy Praha, Olymp Florbal a Traverza Chodov přiváží jednu výhru a dvě těsné porážky.

Soutěž mladších žáků
Soutěž mladších žáků také uzavřela svou soutěžní sezónu. Tým B se rozloučil se sezónou jednou výhrou, jednou remízu a jednou prohrou. Týmu C se bohužel závěr výsledkově nepovedl, když zaznamenal tři prohry.

Liga přípravek
Před domácím publikem se představily všechny týmy našich nejmladších florbalových nadějí. Tým bílých hostil v Nové MSH druhý koš, ve kterém se střetl s týmy Black Angels, Tatran Střešovice, Prague Tigers Grey a Bohemians černí. Kluci bojovali jako lvi a nakonec vybojovali tři výhry a jednu prohru.

V téže hale se odehrály i duely šestého koše, v němž se potkaly modrý a zelený tým Florbalové akademie. Kromě vzájemného zápasu se pak obě družstva utkala i s pitbuly z Kolína, s Prague Tigers a Black Angels mini. I v tomto koši bojovaly naše vycházející hvězdy z obou týmů jako pořádní lvi a svým soupeřům nedaly nic zadarmo. Modrý tým si tak připsal tři výhry a jednu prohru; tým zelených si připsal jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry.

Týmům, pro které tento víkend skončila sezóna, děkujeme za skvělou reprezentaci v uplynulém soutěžním ročníku.

Těm týmům, které ještě čekají zápasy, přejeme do závěrečných bojů hodně sil a také mnoho štěstí.