Víkendový souhrn: Mladoboleslavská pevnost nedobyta

O víkendu se odehrála další ligová kola, v nichž se představily jednotlivé týmy Florbalové akademie. Na následujících řádcích se dozvíte, jak se jim v jednotlivých kategoriích dařilo. Na konci článku pak naleznete odkazy na fotogalerie ze zápasů našich žen i dorostenců.

ŽENY a DÍVKY

Víkendový program 1. ligy žen nám přinesl hned dvě kola, v rámci nichž se naše florbalistky představily před domácím publikem. V sobotu jsme v Nové MSH přivítali Zebry z Nového Strašecí a na hřišti to vypadalo jako na střelnici. Svůj cíl našlo naštěstí více mladoboleslavských projektilů a tak po divoké přestřelce slavily vítězství hráčky Florbalové akademie. A jak viděl utkání trenér Jan Kovačík? „Po pomalejším začátku se nám povedlo hru navýšit na vyšší tempo, holky zaslouženě získávají 3 body za gólově vydařený zápas. Samozřejmě hosté využívali i našich chyb, na kterých musíme zapracovat. Hostům děkujeme za utkání a přejeme šťastnou cestu domů.“

V neděli nastoupily naše ženy proti soupeřkám z Chomutova. Mladoboleslavské hráčky se, povzbuzeny sobotní výhrou, lídra tabulky vůbec nezalekly a než se kdokoliv na hale stačil vzpamatovat, vstřelila Veronika Kolářová vedoucí gól Florbalové akademie. Holky bojovaly jako lvice a brzy odskočily Chomutovu až na třígólový rozdíl. Chomutovské hráčky se ovšem nevzdávaly a vytrvale se snažily dobýt mladoboleslavskou pevnost. Co však nezachytily mladoboleslavské hráčky v poli, to pochytala Klára Šimonová, která v brance předváděla neuvěřitelná kouzla. Pevnost v Mladé Boleslavi tak zůstala i v neděli nedobyta a naše hráčky si zaslouženě mohly připsat další cenné tři body. Celý zápas pak opět shrnul Jan Kovačík: „Zápas, na který jsem se moc těšil a musím uznat, že jsme si ho s holkama užili. Když jdeš hrát proti lídrovi tabulky, tak musí chtít vyhrát každý člen týmu a to jsem tam dneska viděl. Obrovský díky patří dneska Klárce, která předvedla super výkon v brance a podpořila bojovný výkon týmu. Super skalp a doufám, že navážeme na tento výkon i v následujících utkáních. Děkuji soupeři za hezký zápas.“

MITEL Florbalová akademie MB vs. TJ Sokol Nové Strašecí - 15:7
MITEL Florbalová akademie MB vs. Florbal Chomutov - 5:2

1. liga žen, foto: tofid.cz

Devátým kolem pokračovala i 2. liga žen. To pro náš B tým skončilo bez bodu, když nejprve podlehl béčku Startu98 a poté těsně Vikingu Kobylisy.

FAMB B vs. FAT PIPE Start98 B - 3:9
Viking TJ Kobylisy vs. FAMB B - 6:5

Další kolo čekalo i na naše dívky v 1. lize dorostenek, pro které byl naopak víkend úspěšný, neboť z Prahy si přivážejí šest bodů za výhry nad Black Angels a Spartou Praha.

FAMB vs. BLACK ANGELS - 4:2
ACEMA Sparta Praha vs. FAMB - 2:3

MUŽI a CHLAPCI

V Divizi C vyrazili naši muži na půdu silného Náchoda. Ten potvrdil, proč je lídrem tabulky, a i přes vlažnější začátek dokázal mladoboleslavské florbalisty přehrát. Za Florbalovou akademii zhodnotil utkání trenér Aleš Tůma následovně: „Dvě třetiny jsme hráli vyrovnaný zápas, přesto nás domácí do moc gólových šancí nepouštěli, nás naopak výborným výkonem držel brankář Radek. Do kolen nás asi dostala třetí branka obdržená dvě minuty před koncem druhé třetiny po dost zbytečné chybě. Třetí třetinu jsme náhodně a totálně rozházeli sestavu, samozřejmě na úkor finálního výsledku a ještě více nechali zachytat našeho brankáře. Ve třetí třetině už jsme měli šancí minimum. Soupeř byl lepší, výhru si zaslouží. Díky všem za zápas.“

Florbal Primátor Náchod B vs. FAMB - 6:1

Ani veteránům se v rámci jejich ligy nezadařilo a z Kadaně si přivážejí dvě prohry.

FAMB vs. FBC DDM Kati Legends Kadaň - 1:5
SSK Future - 07D B0Y5 vs. FAMB - 10:6

Dařilo se naopak našemu týmu ve 3. lize dorostenců. Kluci sice v prvním zápase prohrávali s týmem z Nehvizd už 0:5, ale nezabalili to a zápas dokázali získat ve svůj prospěch poměrem 9:8. Druhé utkání proti Kolínu bylo také přetahovanou o skóre, která nakonec vyzněla lépe pro Florbalovou akademii. Dorostenci tak získávají dalších šest bodů a vedou ligovou tabulku.

FAMB vs. Tigers TJ Sokol Nehvizdy Orka - 9:8
FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové vs. FAMB - 5:6

3. liga dorostenců, foto: Anežka Váchová

Své zápasy měly na programu i mladší žáci.

Liga mladších žáků:

FAMB vs. DDM Horní Počernice Orka - 2:2
T.J. Sokol Šestajovice vs. FAMB - 8:3
Kanonýři Kladno bílí vs. FAMB - 0:1
FAMB vs. Orka Čelákovice black - 3:4

Soutěž mladších žáků:
V soutěži mladších žáků vyzvedl trenér Aleš Velich výkon svých svěřenců z Bělé p. Bezdězem. Náš tým B vyhrál první dva zápasy a tak se ve svém koši utkal o první místo. Tam sice podlehl soupeři, přesto si celá parta zaslouží za předvedenou hru a bojovnost velkou pochvalu.

FAMB B vs. Florbal MB Akademie Kněžmost - 9:6
FbC Red Dragons Hořovice Balleri vs. FAMB B - 6:12
FAMB B vs. Eduino Sadovka - 4:7

FAMB C vs. SummerCamps Tatran Střešovice - 8:7
FAMB C vs. XPS Network Tatran Střešovice - 4:12
ACEMA Sparta Praha Orange vs. FAMB C - 8:4
Buldoci Radotín Davle vs. FAMB C - 9:6

Mladší žáci FAMB B, foto: Aleš Velich