19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
244_20231115_051459.jpg

Víkendový souhrn: Svatomartinské florbalení

O víkendu se odehrála řada dalších bojů, do kterých zasáhly i týmy Florbalové akademie. Na následujících řádcích vám přinášíme přehled toho, jak se nám dařilo. Na konci článku naleznete odkazy na fotogalerie z 1. ligy žen a Ligy přípravek 3+1.

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen měla na programu dvě kola. V tom sobotním se naše ženy představily na domácí půdě v Nové MSH. Do Mladé zavítaly soupeřky z České Lípy. Ty také otevřely skóre tohoto zápasu a mladoboleslavským odskočily o dva góly. Na druhou trefu ovšem dokázaly naše hráčky velmi rychle odpovědět a skóre srovnaly. Česká Lípa šla v první třetině ještě jednou do vedení, ale Florbalová akademie stihla ještě jednou srovnat gólem do šatny. Druhá třetina nám změnu na ukazateli skóre nepřinesla a tak se do třetí třetiny nastupovalo za nerozhodného stavu. Naše florbalistky si dokázaly vytvořit tlak, který přetavily v třígólový náskok. K tomu jim pomohla i dvě vyloučení na straně České Lípy, která dokázaly holky z Bolky potrestat. V závěru se soupeřky snažily zápas srovnat, ale hráčky Mladé Boleslavi si tři body pohlídaly. Hodnocení trenéra Jana Kovačíka: "Dnes velké díky holkám za týmový výkon. Od začátku jsme měli více ze hry. Týmová hra nám pomohla urvat zápas, který byl fyzicky náročný a po celou dobu vyrovnaný. Děkuji soupeři a přeji šťastnou cestu domů."

FAMB vs. Česká Lípa - 6:4

1. liga žen, foto: tofid.cz

V neděli naše ženy vyrazily ke 12. kolu do Ústí nad Labem. V tomto utkání se nám střelecky nezadařilo a proto si nakonec přivážíme prohru 3:0.  Jiří Diblík zhodnotil zápas následovně: "Rád bych psal o krásném zápase plném šancí, ale o tom to dnes bohužel nebylo. Oba týmy je třeba pochválit za bojovnost a férovost, rozhodčí za dodržení nastaveného metru a pořadatele za dobře odvedenou práci. Děkujeme domácím a těšíme se na odvetu v Mladé Boleslavi.

Florbal Ústí vs. FAMB - 3:0


V akci byl i náš ženský B-tým z Roudnice nad Labem hrající 2. ligu žen. Víkendový program nám přinesl dva těžké týmy - Tatran Střešovice B a FbŠ Bohemians B. S oběma týmy jsme bohužel vyšli bodově naprázdno.

Tatran Střešovice vs. FAMB B - 17:3
FAMB B vs. FbŠ Bohemians B - 2:8


Do bojů ve 3. lize žen naskočil i náš C-tým, který vyrazil do Berouna. Ani tam se nám bohužel nepoštěstilo a tak se vracíme bez bodu po dvou prohrách.

FAMB C OB vs. FBC Žraloci Příbram - 2:3
Crazy girls FBC Liberec B vs. FAMB C OB - 6:3


Z našich dívčích týmů se na hřištích představily i mladší žákyně. Jak týmům bílých, tak týmům modrých se vedlo dobře a z Prahy si přiváží celkem čtyři výhry, jednu remízu a tři prohry. 

FAMB bílé vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 6:6
ACEMA Sparta Praha RED vs. FAMB bílé - 8:4
TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FAMB bílé - 4:12
FAMB bílé vs. FbŠ Bohemians zelené - 6:7

ACEMA Sparta Praha Blue vs. FAMB modré - 7:3
Rudná Panthers Praha BLACK vs. FAMB modré - 6:7
FAMB modré vs. FbŠ Bohemians bílé - 9:7
FAMB modré vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - 10:6


MUŽI a CHLAPCI

Rovněž Divize C měla na programu své další, tentokráte desáté kolo. V něm naši muži muži vyrazili na sever, kde je přivítal FLORBAL JABLONEC. Vyrovnaný zápas, který nakonec rozhodli ve svůj prospěch naši florbalisté jak jinak než v prodloužení, ohodnotil trenér Aleš Tůma: "Bod za absolutně vyrovnaný zápas si zaslouží oba týmy. Pro nás je ale výhra za dva bodíky psychicky velkou vzpruhou po sérii nevydařených výkonů. Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za výkon, všichni makali i za nepříznivého stavu a okolností na hřišti. S čímž jsme měli v poslední době problém. Díky všem za zápas."

FLORBAL JABLONEC vs. FAMB - 4:5p


V sobotu se hrála i 3. liga dorostenců, kde máme rovněž svůj tým. Chlapci vyrazili do Průhonic, kde je v rámci čtvrtého kola čekaly dva zápasy - proti Wizards DDM SO Praha 10 B a proti Sokolu Petrovice I. První utkání nezačalo pro mladoboleslavské hráče dobře a po první části prohrávali 0:2. Ale naši dorostenci mají Filipa Dršku, který se ve druhé a zejména pak ve třetí části blýskl celkem pěti zásahy do soupeřovy branky a Mladá Boleslav si tak mohla připsat tři body. Ve druhém utkání proti Petrovicím se našim hochům již tolik nedařilo a tři body si proto odváží soupeř.

FAMB vs. Wizards DDM SO Praha 10 B - 5:3
TJ Sokol Petrovice I. vs. FAMB - 5:3


Na programu byla i Soutěž mladších žáků:

FAMB B vs. TJ Sokol Dobříš modří - 6:10
Flobo Praha vs. FAMB B - 14:6
FAMB B vs. Florbal Pro Beroun Zdice - 4:7

FAMB C vs. Buldoci Radotín - 6:10
FAMB C vs. Floorball Club FALCON blue - 10:5
ACEMA Sparta Praha orange vs. FAMB C - 12:2
LEV LYSÁ vs. FAMB C - 12:3


Ke svým soutěžním utkáním vyrazili i naše nejmladší týmy přípravek.

Tým modrých vyrazil v oslabené sestavě do Kolína a šanci tak dostali i naši nejmenší nováčci z minipřípravky. Na úvod turnaje se naši kluci potkali se silnými klokany z Bohemians. Mladoboleslavské florbalové naděje statečně bojovaly a odolávaly tlaku zelenobílých. I náš brankář kouzlil a vytahoval z rukávu jeden zákrok za druhým, jakoby tahal králíky z klobouku. Ani to ovšem na rozjeté Bohemians nestačilo. Naší přípravce se výsledkově nedařilo ani v ostatních duelech, ačkoliv na hřišti bojovali jako opravdoví lvi a na hřišti pokaždé nechali vše. Zejména v posledním zápase proti Kutné Hoře prokázali svou morální sílu - soupeř jim odskočil o čtyři góly, přesto to kluci nevzdávali a v závěru utkání zvládli skóre alespoň zkorigovat na rozdíl jediné branky. Celý tým si za nedělní turnaj zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a odhodlání, se kterým nastupovali do zápasů. Naši nejmenší nováčci si navíc zaslouží obdiv i za odvahu, se kterou se pouštěli do soubojů se staršími protihráči. A za své zákroky, kterými celý turnaj bavil mladoboleslavské fanoušky, si pochvalu zaslouží i náš brankář.

FAMB modří vs. FbŠ Bohemians Praha 4 černí - 0:5
FAMB modří vs. FBC Pitbulls Kolín černí - 0:3
Orka Čelákovice vs. FAMB modří - 2:0
FBC Kutná Hora čenrí vs. FAMB modří - 5:4

FAMB modří, foto: tofid.cz

Ke svým zápasům vyrazily i týmy bílých a zelených:

Floorball Club FALCON black vs. FAMB bílí - 3:2
FAMB bílí vs. FAT PIPE Traverza Chodov - 0:1
ACEMA Sparta Praha black vs. FAMB bílí - 7:2
FAMB bílí vs. Předvýběr.CZ Florbal MB black - 5:6

FAMB zelení vs. Tigers TJ Sokol Nehvizdy - 3:4
FAMB zelení vs. BLACK ANGELS MINI - 0:3
Předvýběr.CZ Florbal MB white vs. FAMB zelení - 0:4
Prague Tigers white vs. FAMB zelení - 4:10

Všem týmům děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie Mladá Boleslav a do dalších zápasů a turnajů jim přejeme hodně štěstí.