Víkendový souhrn: Ženy končí ve čtvrtfinále

I minulý víkend byl pro Florbalovou akademii nabitý. 1. liga žen pokračovala čtvrtfinálovou sérií, na domácí půdě se představily dorostenky i naši nejmenší sportovci v přípravce.

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
Na ženy, které v osmifinálové sérii porazily Prague Tigers 1:2 na zápasy, čekalo čtvrtfinálové zápolení proti ambicióznímu týmu Florbal Chomutov. K prvnímu zápasu vyrazily na půdu soupeřek. Ty vstoupily do zápasu velmi aktivně a vypracovaly si tříbrankový náskok. Mladoboleslavské hráčky se však nevzdávaly a jednou brankou v závěru první třetiny a druhou brankou v úvodu druhé části se dokázaly dotáhnout na dostřel. V závěru druhé třetiny Chomutov opět odskočil. Začátek první třetiny začala Mladá Boleslav přesilovkou, kterou využila a snížila 4:3. Jenže chomutovským hráčkám stačila necelá půlminuta k tomu, aby se opět prosadily a holkám z Bolky opět odskočily do dvoubrankového vedení. Na to naše florbalistky bohužel už nezvládly zareagovat a po dalších dvou trefách soupeřek si odvážíme prohru 7:3.

Nedělní odveta před domácím publikem se vyvíjela obdobně jako sobotní utkání. V první třetině si chomutovské hráčky dokázaly vytvořit tříbrankový náskok, který ve druhé třetině ještě o branku zvýšily. Holky z Bolky se však nevzdávaly a do poloviny třetí třetiny dokázaly snížit stav opět na rozdíl jedné branky. Stav 3:4 a Chomutovu opět stačilo třicet vteřin na odpověď. Naše ženy se již prosadit nedokázaly, naopak Chomutov přidává šestou branku a ukončuje sérii v poměru 2:0.

Hodnocení trenéra Jana Kovačíka po domácím zápase: "Naše jízda skončila. Holkám za tu jízdu patří díky. Teď mohou emoce ven. Jsem za tuto sezónu v první lize rád. Ukázala nám spoustu věcí. Když zhodnotím sérii s Chomutovem, tak rozhodl vždy vstup do utkání. V sérii na dva vítězné si nemůžeme dovolit prohrávat první patnáctku 3:0. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům a ještě jednou velké díky týmu FAMB. Vidíme se za brzo..."

Florbal Chomutov vs. MITEL Florbalová akademie MB - 7:3
MITEL Florbalová akademie MB vs. Florbal Chomutov - 3:6

2. liga žen
V akci byl o víkendu i náš B tým, na který čekaly zápasy proti béčku Královských Vinohrad a týmu Kanonýři Kladno. První zápas proti Vinohradům Florbalové akademie nevyšel, když zaznamenaly vysokou prohru 4:13. I druhé utkání přineslo Akademičkám prohru, o které rozhodla zejména druhá třetina.

Florbalová akademie MB B vs. TJ Sokol Královské Vinohrady B - 4:13
Kanonýři Kladno vs. Florbalová akademie MB B - 5:3

3. liga žen
A do třetice naše ženy - tentokráte tým Ovocné báze. První zápas proti Crazy Girls z Liberce mladoboleslavským hráčkám nevyšel, když prohrály vysoko 1:11. Ve druhém utkání proti Rakovníku byly Akademičky úspěšnější, když si dokázaly vytvořit během prvních dvou třetin pětibrankový náskok, na kterém se hattrickem podílela Dagmar Ráčková. Soupeřky z Rakovníka se sice v závěru utkání dokázaly prosadit, ale vítězství mladoboleslavským již nevzaly.

Florbalová akademie MB C OB vs. Crazy girls FBC Liberec B - 1:11
FBC Rakovník vs. Florbalová akademie MB C OB - 2:6

1. liga dorostenek
1. liga dorostenek měla o víkendu na programu poslední dvanácté kolo, v rámci kterého se naše hráčky představily na domácí půdě v Nové MSH. V úvodním souboji vyzvaly mladoboleslavské dívky soupeřky ze Startu98. O výsledku utkání rozhodla druhá třetina, ve které se dokázaly prosadit hráčky ze starších žákyň - dvakrát Ella Repšová a jednou Lucie Řídková.

I druhé utkání proti pražské SK Dvojce bylo chudé na branky. Gólový účet otevřela opět Ella Repšová v závěru první třetiny. Vítězství mladoboleslavského týmu pak pečetila v závěru třetí třetiny Vendula Řeřichová.

Po dvanácti kolech tak mladoboleslavské dívky končí na krásném čtvrtém místě, když ve 24 zápasech získaly 37 bodů za 12 vítězství, 1 prohru a 11 proher při celkovém skóre 96:83.

Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE Tigers Start98 - 3:0
SK Dvojka Praha vs. Florbalová akademie MB - 0:2

Liga mladších žákyň 3+1
Soutěžní atmosféru si o víkendu vychutnaly i naše dva týmy mladších žákyň. Tým bílých si o víkendu přivezl tři výhry a jednu prohru, když se postupně utkal s týmy Tatran Střešovice, Bohemians, Florbal Chodov a Sparta Praha. Tým modrých si naopak přivezl jednu výhry a tři prohry ze soubojů proti Kutné Hoře, Bohemians, Spartě Praha a Startu98.

MUŽI a CHLAPCI

PH a SČ soutěž mužů
Na florbalové hřiště vyběhli i florbalisté B týmu. Utkání proti pražskému Merkuru začala lépe pro soupeře, kteří se dvěma brankami dostali do vedení. Mladoboleslavští ve druhé třetině dokázali dvěma slepenými góly srovnat krok a když se ve zbytku utkání již neprosadil žádný další střelec, utkání dospělo do fáze trestných střílení. V těch byli úspěšnější naši borci, kteří si tak připisují výhru 2:3. Ve druhém utkání se hráči z týmu Charisma Pečky dokázali prosadit již po 30 vteřinách, nicméně poté převzali otěže naši florbalisté a s přehledem zvítězili 11:3. Šesti brankami se v utkání dokázal prosadit Tadeáš Korolevyč.

FBC Merkur Praha vs. Florbalová akademie MB B - 2:3pn
Florbalová akademie MB B vs. FBC Charisma Pečky - 11:3

Liga starších žáků
Mladoboleslavští starší žáci vyrazili o víkendu do Kolína. V prvním utkání proti Prague Tigers si dokázali vytvořit během první minuty a půl třígólový náskok, který si pak už do konce utkání pohlídali. Ve druhém utkání si kluci z Akademie poradili z pražskými Panthers. Třetí utkání proti týmu z Kolína bylo přetahovanou o skóre, která vyústila až v samostatné nájezdy. V nich byly úspěšnějším týmem hráči z Mladé Boleslavi a tak mohli oslavit třetí nedělní vítězství.

Florbalová akademie MB vs. Prague Tigers - 7:4
Panthers Praha WHITE vs. Florbalová akademie MB - 1:5
FBC Pitbulls Kolín zlatí vs. Florbalová akademie MB - 3:4pn

Přebor starších žáků
Své zápasy měli na programu i milovičtí starší žáci, na které čekaly čtyři zápasy. V prvním zápase proti drakům z Říčan chlapci sice prohrávali již v úvodu, ale zápas se jim podařilo otočit ve svůj prospěch. Ve druhém utkání proti Mukařovu byli naši chlapci naopak těmi, kteří již po čtrnácti vteřinách vedli. Traverza ovšem zápas třemi brankami otočila a slavila tak konečné vítězství 1:3. Třetí duel proti týmu Orka Milovice byl přetahovanou o výsledek, který nakonec skončil šťastněji pro tým Florbalové akademie. I ve čtvrtém mači proti Kutné Hoře museli reprezentanti Akademie dohánět ztrátu z úvodu utkání. V tom ale byli dnes úspěšní a i v posledním zápase nakonec slavili výhru.

Florbalová akademie MB C vs. FBC Draci Říčany - 3:2
Florbalová akademie MB C vs. FAT PIPE Traverza Mukařov - 1:3
Orka Milovice vs. Florbalová akademie MB C - 4:2
FBC Kutná Hora bílí vs. Florbalová akademie MB C - 5:8

Liga přípravek 3+1
I naši nejmenší talenti se o víkendu představili na florbalových hřištích - mladoboleslavský tým modrých a milovický tým zelených se dokonce představili před fanoušky v Nové MSH v Mladé Boleslavi a navíc se oba týmy potkali ve stejném koši, kde si to kromě vzájemného souboje rozdali i se soupeři z mladoboleslavského Předvýběru, pražské Sparty a Prague Tigers.

Vzájemný souboj obou týmů Florbalové akademie skončil spravedlivou remízou. Kromě této remízy si tým modrých připsal ještě jednu další remízu, jednu výhru i jednu prohru. Tým zelených k remíze s modrými přidal tři prohry i přesto, že kluci bojovali jako lvi a ze všech zápasů mohli odcházet se vztyčenou hlavou.

Tým bílých, který hájí barvy Florbalové akademie ve třetím koši, vyrazil ke svým zápasům do Prahy. Tam se postupně utkal se soupeři z týmů Bohemians, Wizards DDM SO, Vosy Praha a Olymp Praha. I tým bílých bojoval jako lvi a z Prahy si přivezl dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru.

Souboj týmu zelených proti týmu modrých; foto: TOFID.cz