Víkendový souhrn

I v novém roce pro vás přinášíme souhrn výsledků našich týmů, které byly o uplynulém víkendu v akci.

ŽENY a DÍVKY

1.liga žen
1. liga žen měla na programu další dvě kola a v obou se náš tým představil před domácím publikem v Nové MSH. V sobotu k nám zavítaly soupeřky z Tigers Start98. Ačkoliv mladoboleslavský tým otevřel gólový účet brankou Ivany Miklíkové již ve 4. minutě, otěže zápasu postupně převzaly hostující hráčky, které si z Mladé Boleslavi odváží tři body za výhru 8:3. „Dnešní utkání bylo z naší strany plné nepřesností. Nedokázali jsme si přihrát jednoduché nahrávky a proměnit jasné gólové příležitosti. Namísto toho jsme soupeři darovali spousty laciných branek. Tyto věci musíme absolutně eliminovat v zítřejším utkání. Děkuji soupeři s rozhodčím za utkání,“ zhodnotil zápas trenér Jan Kovačík.

V nedělním utkání se na mladoboleslavské půdě představily florbalistky z Vinohrad. „To, co včera chybělo, tak dneska přišlo,“ těšilo trenéra Jana Kovačíka po výhře 8:4. „Zjednodušili jsme hru, proměnili šance a udrželi tempo a soustředěnost po celých 60 minut. Holkám za dnešní výkon patří díky.“

MITEL Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE Tigers Start98 - 3:8
MITEL Florbalová akademie MB vs. TJ Sokol Královské Vinohrady - 8:4

Liga mladších žákyň 3+1
Ke svým ligovým utkáním v novém roce vyrazily i naše dva týmy mladších žákyň. Ty si kromě dalších zkušeností a zážitků přivezly celkem i tři výhry, jednu remízu a tři prohry.

Prague Floorball Cup
Kromě ligových turnajů se v Praze konal i turnaj Prague Floorball Cup 2024. Na tom měla Florbalová akademie své zástupkyně v obou dívčích kategoriích - G12 a G09.

Holkám v kategorii G09 se sice výsledkově nezadařilo, ale za to nasbíraly spousty zkušeností i s týmy, se kterými se běžně nepotkávají.

O zlaté cestě našich starších žákyň v kategorii G09 si můžete přečíst v samostatném článku.

MUŽI a CHLAPCI

Divize C
Dalším kolem pokračovala i Divize C, ve které vyrazili naši muži do Rtyně v Podkrkonoší. Do zápasu lépe vstoupili domácí florbalisté a vytvořili si dvougólový náskok. Mladoboleslavští borci však stihli ještě do závěru první třetiny srovnat a ve druhé třetině se dokonce dostali do třígólového vedení. Orli stihli do přestávky ještě srovnat a ve třetí třetině pak rozhodli zápas ve svůj prospěch. Trenér Aleš Tůma ohodnotil výkon mladoboleslavského týmu: "Z naší strany dobře odehraný zápas, který jsme ztratili ve třetí třetině, ačkoliv náš plán byl opačný. Ale slušný odrazový můstek do zbytku sezóny."

Orel Rtyně v Podkrkonoší vs. Florbalová akademie MB 8:5

3. liga dorostenců
Ke svým dalším utkáním vyrazili i naši dorostenci. V prvním sobotním utkání si kluci dokázali poradit se soupeři z Neratovic jednoznačně 6:0, když se třemi góly blýskl Vít Beneš. Ve druhém utkání porazila Florbalová akademie tým FBC Slavia Praha 8:4. V tomto utkání zaznamenal hattrick pro změnu Filip Drška. Naši dorostenci tak zůstávají v čele ligové tabulky s náskokem čtyř bodů před druhou Spartou (ta má o jedno utkání méně).

Liga přípravek 3+1
Všechny naše týmy přípravek se o uplynulém víkendu představily na domácí půdě a kluci si tak mohli užít atmosféru domácího prostředí. Tým bílých a modrých odehrál svá utkání v MSH v Mladé Boleslavi, milovický tým zelených pak na ZŠ Juventa v Milovicích.

Výkon modrého týmu na domácím turnaji, ale i organizačního týmu z řad rodičů zhodnotila trenérka Lucie Slabá: "V sobotu 6. ledna nás čekal první domácí turnaj. V pátek jsme se dozvěděli, že družstvo Kolína nedorazí a my budeme hrát jen 3 zápasy. V sobotu se klukům moc dařilo a kluci před naším publikem rodičů, prarodičů a kamarádů uhráli 3 výhry. Děkujeme všem rodičům za podporu a za přípravu výborného občerstvení pro všechna družstva."

Florbalová akademie MB bílí vs. Floorball Club FALCON black - 3:5
Předvýběr.CZ Florbal MB black vs. Florbalová akademie MB bílí - 1:13
Florbalová akademie MB bílí vs. FAT PIPE Traverza Chodov 2:6
ACEMA Sparta Praha BLACK vs. Florbalová akademie MB bílí - 6:4

Florbalová akademie MB modří vs. Prague Tigers Orange - 4:0
Prague Tigers Black DDM Praha 6 vs. Florbalová akademie MB modří - 0:10
DDM Horní Počernice Orka vs. Florbalová akademie MB modří - 2:4

Florbalová akademie MB zelení vs. ACEMA Sparta Praha BLUE - 3:6