19_20221214_212502.png
18_20221214_212441.png
260_20240124_090950.jpg

Víkendový souhrn: Ženy doma padly, muži přiváží vítězství

O víkendu jsme měli opět pár našich želízek ve florbalovém ohni. Na následujících řádcích se dozvíte, jak se našim zástupcům v jednotlivých kategoriích dařilo.

ŽENY a DÍVKY

1. liga žen
Naše ženy se představily na domácí půdě, kde přivítaly soupeřky ze Sparty. Ačkoliv se mladoboleslavské hráčky snažily být od začátku aktivní, do vedení se dokázala dostat Sparta. Soupeřky z Prahy pak navíc přidaly i druhý, tak trochu šťastný gól. Nicméně mladoboleslavské lvice se nevzdávaly a ještě do konce třetiny skóre srovnaly a ihned po pauze se dokonce dostaly do vedení. Pražankám se ovšem podařilo vyvinout tlak, z kterého dokázaly vytěžit tři branky. Třetí třetinu začaly Holky z Bolky opět aktivně a v úvodu se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Sparta ovšem dokázala potrestat další dvě naše chyby, a tak si odváží tři body za konečné vítězství 4:7. Odkaz na fotogalerii z tohoto utkání naleznete na konci článku

MITEL Florbalová akademie MB vs. ACEMA Sparta Praha - 4:7

MITEL Florbalová akademie MB, foto: TOFID.cz


2. liga žen
Padesátiprocentní úspěšnost zaznamenal o víkendu náš B tým v 2. lize žen, když ve 13. kole nejprve podlehly týmu FBC Slavia Praha 3:6 a v následujícím duelu si poradily s pražskými Panterkami 4:6.

Florbalová akademie MB B vs. FBC Slavia Praha - 3:6
Panthers Praha B vs. Florbalová akademie MB B - 4:6


3. liga žen
I náš třetiligový tým žen o víkendu vyběhl na florbalové hřiště a stejně jako druholigový tým zaznamenal jednu výhru a jednu prohru. V prvním zápase si mladoboleslavské florbalistky poradily s Pitbulkami z Kolína a zvítězily 1:4, ve druhém utkání pak mladoboleslavský tým nestačil na vedoucí tým ligy Texas Longhorns.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky vs. Florbalová akademie MB C OB - 1:4
Florbalová akademie MB C OB vs. Texas Longhorns - 0:5


1. liga dorostenek
Tým dorostenek vyrazil o víkendu do Prahy, kde na holky čekaly soupeřky z druhé poloviny ligové tabulky. V prvním utkání proti Tigers Start98 si děvčata vytvořila třígólový náskok už během první třetiny a ten si už dokázala udržet až do konce utkání. Druhé utkání proti SK Dvojce Praha vyznělo jednoznačně ve prospěch Florbalové akademie, když k výsledku 11:0 přispěla svými 6 body (3+3) Karolína Hnátková.

FAT PIPE Tigers Start98 vs. Florbalová akademie MB - 2:5
Florbalová akademie MB vs. SK Dvojka Praha - 11:0


Liga mladších žákyň 3+1
Na mladší žákyně čekalo představení před domácím publikem na Nové MSH v Mladé Boleslavi. Tým bílých se představil v nejvyšším výkonnostním koši, kde se postupně utkal se soupeřkami ze Sparty Praha, FbŠ Bohemians, z Florbalu Chodov a z Nového Strašecí. Z těchto těžkých utkání se dívkám podařilo získat jedno vítězství a tři prohry.

Tým modrých se pro změnu utkal ve třetím koši s týmy Tigers Start98, FbŠ Bohemians, FBC Kutná Hora a s Pantery z Rudné. Ty v těchto vyrovnaných utkáních zaznamenaly dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru.


MUŽI a CHLAPCI

Divize C
K sobotnímu utkání 18. kola zamířili naši divizní muži do Dvora Králové. Utkání, ze kterého nakonec odvážíme tři body za vítězství 1:4, okomentoval trenér Aleš Tůma: „Dnes jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Zápas jsme si komplikovali hrou v oslabení, ale ta jsme dobře odbránili a odblokovali. Navíc domácím moc nešla šikovnost a karta na čepelích. Výborný výkon našeho brankáře Vojty. Věříme, že touto výhrou se odrazíme k lepším divizním zítřkům. Díky všem za utkání, divákům za kulisu.“

TJ Sokol Dvůr Králové nL vs. Florbalová akademie MB - 1:4


3. liga dorostenců
Tým dorostenců vede s těsným náskokem ligovou tabulku a o víkendu jel toto umístění obhájit v zápasech 8. kola. O postřehy z výjezdu se s námi podělil Petr Urban v samostatném článku (odkaz na konci článku)

Florbalová akademie MB vs. TJ Sokol Petrovice I. - 7:4
Wizards DDM SO Praha 10 B vs. Florbalová akademie MB - 5:6

Dorostenci FAMB, foto: Petr Urban


Liga mladších žáků + Soutěž mladších žáků 3+1
Osmé kolo čekalo i na naše mladší žáky jak v Lize, tak v Soutěži 3+1.

Náš ligový tým se představil na domácí půdě v Nové MSH v Mladé Boleslavi, kde se utkal s týmy Traverza Chodov, Orka Čelákovice a FbŠ Bohemians. Ze tří zápasů si kluci připsali jednu remízu a dvě prohry.

V Soutěži MŽ 3+1 pak máme dva týmy. Tým FAMB B se ve třech utkáních potkal s týmy Dobříše, Eduiono-Sadovka a s týmem z Berouna a do Mladé Boleslavi přiváží jednu výhru a dvě prohry. Milovický tým FAMB C pak v oslabené sestavě vyrazil na turnaj do Kolína. I přes malý počet hráčů dokázali kluci uhrát jednu remízu a dvě výhry, což jim zajistilo skvělé první místo ve čtvrtém koši.


Liga přípravek 3+1
Na programu byla i soutěž, kde máme své nejmenší zástupce a budoucí florbalové hvězdy. Tým bílých vybojoval dvě výhry a dvě prohry, tým modrých si přiváží jednu remízu a tři prohry a tým zelených přiváží čtyři výhry.

Přípravka FAMB modří, foto: Denisa Šafránková


Velké poděkování dnes patří všem našim fanouškům a rodičům, kteří na zápasech napříč kategoriemi vytváří skvělou sportovní kulisu a atmosféru.


Související články

Florbalová akademie MB
259_20240124_063948.jpg

Dorostenci: Dál vedeme 3. ligu

Tým dorostenců vede s těsným náskokem před Spartou ligovou tabulku a o víkendu jel toto umístění obhájit v zápasech 8. kola. O postřehy z výjezdu se s námi podělil trenér Petr Urban.